VÍME PRVNÍ: Větrný park Jihlavsko-sever má vynést Nadějovu miliony a obyvatelům levnější elektřinu

Společnost WEB Větrná energie a Pražská energetika (PRE) spojily síly a představili v Nadějově na Jihlavsku projekt větrného parku Jihlavsko-sever.

Za souhlas s výstavbou větrných elektráren má Nadějov získat miliony korun ročně do obecního rozpočtu. Každý ze zhruba osmi desítek domů (odběrných míst) má získat každoroční slevu až osmi tisíc korun.

„Pražská energetika se dlouhodobě zajímá o možnosti výstavby obnovitelných zdrojů elektrické energie. Je logické, že region Vysočiny je vzhledem k povětrnostním podmínkám vytipován jako možný kandidát pro výstavbu větrných zdrojů. Jsme však na samém počátku, hledáme možnosti a snažíme se ověřit podmínky a faktory, které by případnou výstavbu ovlivňovaly. Je proto v tuto chvíli předčasné mluvit o počtu stožárů nebo o výši investice. Jakmile náš záměr dostane jasnější obrysy, rádi Vám poskytneme podrobnější informace,“ uvedl na dotaz Občasníku mluvčí Pražské energetiky Karel Hanzelka.

Může jít o obrázek mapě a textu

„Ve vybraných oblastech na Vysočině jsme se dohodli na spolupráci s firmou PRE od které si slibujeme mimo jiné i zajištění výhodnějších cen energie pro občany v dotčených obcích. Naše spolupráce je zatím v začátcích a hledáme místa vhodná pro výstavbu. Bohužel je obecně na Vysočině problém s kapacitou v síti, takže oproti našemu běžnému postupu jsme tady zvolili opačný postup a nejdříve zajišťujeme obce a pozemky, protože věříme, že se podaří volnou kapacitu časem získat,“ řekla jednatelka společnosti WEB Větrná energie Michaela Lužová.

Může jít o obrázek studying a textu

Pražská energetika chystá pro Nadějov slevu ve výši pěti procent z ceny silové elektřiny. Podle praktického příkladu může jít o částku v jednotkách tisíc korun na odběrné místo podle toho, zda-li jde o využití pouze pro osvětlení nebo i vytápění odběrného místa.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů