Volební lídr ODS Zdeněk Geist: Komunisté přináší ČSSD pohodlí při vládnutí

Čtyřiačtyřicetiletý podnikatel Zdeněk Geist s darem od živnostníka- řezníka ke zvolení lídrem ODS Vysočina

Co musí udělat volební lídr v nejbližších dnech?

S kolegy z oblastí (bývalé okresy) budeme připravovat kandidátku. Byl bych rád, aby lidé na kandidátce byli nositelé určitých znalostí a zkušeností v oborech veřejné správy Kraje Vysočina.

Které téma bude nosným tématem ODS v krajských volbách?

Volební program i nosná témata budeme ladit po sestavení krajské kandidátky ODS. Do poloviny dubna ji sestavíme,
předpokládám,že lidé na kandidátce ODS přinesou i vlastní témata. Logicky se nejvíce budeme věnovat oblasti dopravy, zdravotnictví, kultury a školství.

Účastníci regionálního sněmu nadšeně mluvili o Vaší myšlence zdravotního fondu Kraje Vysočina. O co přesně jde?

Přicházíme s myšlenkou zvláštního zdravotnického fondu Kraje Vysočina ve kterém by se shromažďovaly finanční prostředky pro efektivnější investice do zdravotnických zařízení kraje.

Jakou představu máte o dalším pořadí na kandidátce?

Žádná konkrétní jména nemáme, současní krajští zastupitelé budou předpokládám kandidovat. Vzhledem k jejich zkušenostem budou zřejmě na čele kandidátky. Nechci mluvit do kompetencí našich oblastí, kdo by měl být na kandidátce. Kandidátky vznikají zdola, nikoliv zhora. To je takový náš zvyk a naše pravidla. Nemám právo diktovat pořadí kandidátů. To budeme schvalovat na regionálním sněmu.
Jak bude vypadat kampaň ODS?

Bude věcná, bez invektiv, nebude útočit na konkrétní osoby. Na jaře začneme komunikovat nosná témata a myšlenky. Ostřejší kampaň spustíme na podzim.

To jsou koláče a nejsou bez práce! Koblihy za nic u ODS Vysočina nedostanete.

Jakým způsobem „vysunout“ komunisty z krajské politiky?

Dohodou ostatních politických stran. Komunisté nyní přináší sociálním demokratům pohodlí při vládnutí. Sociální demokraté z podpory komunistů čerpají  své sebevědomí. A komunisté naopak získávají neopodstatněné finanční výhody v podobě placených funkcí v krajském zastupitelstvu.

Za co pochválíte oranžovou vládu Kraje Vysočina?

S pozitivním znaménkem je to určitá dosavadní rozpočtová zodpovědnost ČSSD.

Kdo jsou nejbližší spojenci ODS v krajské politice?

Nejbližšími partnery ODS jsou všechny demokratické strany a subjekty krajské politiky, které vychází z nelevicových myšlenek.

Vy jste byl před listopadem 1989 uprchlíkem před komunistickým režimem. Jak vnímáte situaci uprchlíků?

Byl jsem v poněkud jiné situaci, než je dnes. Odešel jsem do sousedního Německa. Utíkal jsem do země nábožensky i kulturně velmi blízké. Pro mě byla blízká i jazykově. Jsem vděčný za to, jak nás tehdy Německo přijalo. Situace dnešní uprchlické vlny je jiná.
Přichází sem lidé z jiných kultur a jiných zkušeností. Mají i jiné povědomí o kulturním prostoru střední Evropy. Naší společnou snahou by mělo být pomoc těmto lidem v místech odkud přicházejí. Za druhé nemohou volně přecházet přes vnější hranici schengenského prostoru, jak se tomu dosud děje. Za třetí je potřeba jít cestou, o kterou se
pokoušíme v Jihlavě: pomoci předem vytipované a bezpečnostně prověřené skupině uprchlíků a pokusit se je integrovat.

Jak by měl pomáhat kraj Vysočina při integraci uprchlíků?

Kraj se může spolupodílet třeba tím, že pomůže vytipovat místa a zařízení vhodná pro pobyt uprchlíků. Cesta jak funguje pomoc uprchlíkům v Kraji Vysočina je zatím celkem dobrá, není ale nyní přímo nezbytné, aby se
ve věci angažoval Kraj Vysočina, domnívám se.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů