Dobronín: Výbuch u sousedů poslal seniory do složité životní situace

Poklidný život Dobronína narušil výbuch v rodinné bytovce u vlakového nádraží. Záchranáři odvezli do nemocnice babičku a do nemocnice. „Co mám zprávy, tak jejich zdravotní stav je dobrý,“ řekl starosta Dobronína Ivan Sehnal. Nejsložitější situace je u dvojice seniorů, kteří bydleli o patro níž. Při zásahu hasičů proti všechna voda vytopila jejich byt. Obec Dobronín jim poskytla ubytování v pokojích pro hosty na obecním úřadě.

Dům prohlédl statik

Zasažený dům už prohlédl statik. Jeho zprávy jsou optimistické: vnitřní zděné příčky v bytě zasaženém výbuchem nejsou naštěstí nosné zdi a je možné je zbourat a znovu postavit. Odhadem měsíc práce pro zedníky.

Vytopení senioři

Složitější sociální situace je u dvojice seniorů, které vytopila voda použitá při zásahu. Vnitřní zařízení bytu je zralé na odpis. O situaci jedná rada obce. „Od listopadu bychom chtěli na měsíc zřídit účet pro dary veřejnosti,“ naznačil starosta Sehnal.  Na obecním úřadě často zvoní telefony a humanitární organizace se dotazují, jakou pomoc je potřeba poslat do Dobronína. Pro vytopené seniory je potřebná pomoc se znovuvybavením bytu základním vybavením.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů