Vysočinské souvislosti Čapího hnízda: úřednická rychloaktivita fakturace

Kolem Čapího hnízda nastal neuvěřitelně drsný novinářský tanec.  Stopy základů Čapího hnízda směřují na Vysočinu, do Pelhřimova. Farma Čapí hnízdo, a.s. vznikla ze ZZN AGRO Pelhřimov, a.s., člena holdingu AGROFERT.

čapí hnízdoServer Neovlivni.cz informoval o dvou auditech, které zjistily neoprávněné čerpání evropských dotací na budování centra Čapí hnízdo. Spočívalo v tom, že společnost dostala peníze dříve, než uhradila faktury na stavební práce. Postup při čerpání dotací je opačný – projekt se nejprve musí zaplatit, až pak mohou být vyplaceny dotace. Auditoři proto vyměřili společnosti Farma Čapí hnízdo pokutu ve výši 3,6 milionu korun, po připočtení penále se částka vyšplhala na šest milionů.

Přátelé čapích hnízd poskytli Občasníku vysvětlení s podmínkou absolutní ochrany svého rodinného  soukromí.

Předčasné proplacení faktur může mít jednoduché vysvětlení: úřednické prémie. Státní úředníci si pomohli drobným švindlem před koncem účetního roku, aby vykázali vyšší čerpání dotací. Projekt Farmy Čapí hnízdo patřil mezi největší projekty ve středních Čechách. Pro úředníka mělo větší výhodu vykázat čerpání dotace těsně před koncem roku než začátkem roku následujícího.

Záhada předčasné platby tak má vysvětlení v úřednické aktivitě, chyba není na straně žadatele o dotaci. Novinářský hon na Čapí hnízdo už je odstartován. Zachraň se, kdo můžeš!

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů