Fórum Jihlava přijalo opatření na lásku primátorky a náměstka

Primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava) oznámila nový milostný vztah se svým náměstkem Vítem Zemanem (TOP09).

Oznámení vydrželo na oficiálním profilu primátorky na sociální síti jen necelých osmačtyřicet hodin (dokument zde). Pak zmizelo a reakce uskupení Fórum Jihlava dává tušit nová rizika a problémy:

„Protože ale partnerský svazek ve vedení města může být vnímán jako potenciální střet zájmů, přijímáme v rámci Fóra konkrétní opatření, abychom tyto obavy eliminovali a i jen možným střetům předešli. Oba partnery považujeme za kvalitní profesionály, kteří jsou přínosem pro Jihlavu. Součástí kontrolních mechanismů je i samotné zveřejnění vztahu, ke kterému se partneři rozhodli dobrovolně i proto, aby sami možnému střetu zájmů při výkonu obou funkcí předcházeli a dali veřejnosti nejvyšší možnou míru kontroly,“ stojí v dubnovém prohlášení uskupení Fórum Jihlava.

„Konkrétní opatření“ ale uskupení Fórum Jihlava nesdělilo.

Zároveň Fórum Jihlava vyjádřilo ochotu spolupracovat s konstruktivní opozicí. To je další viditelný posun v místní politice krajského města: až dosud spoléhala koalice na svůj „hlasovací stroj“ křehké většiny jednoho hlasu.

Konkrétní politická opatření jako reakci na lásku primátorky a náměstka ovšem bude muset Fórum Jihlava velmi brzy představit. Pokud nějaká konkrétní opatření vůbec jsou.

AKTUALIZOVÁNO: Vyjádření zastupitele Miroslava Tomance (Fórum Jihlava) čtěte přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů