Vystrčil (Magistrát Jihlavy): Problém zpronevěry byl v možnosti zmanipulovat kontrolní podklady

V třistatisícové zpronevěře odhalené na konci ledna na jihlavském Magistrátě se zřejmě objevily fingované vnitřní doklady.

Jan Vystrčil

„Hlavní problémy spočívaly v neprovázání některých procesů na příslušném pracovišti a ekonomickém odboru a také v možnosti zmanipulovat podklady k prováděným kontrolám,“ sdělil vedoucí správního odboru Jan Vystrčil.

Na zpronevěru upozornil jako první server Občasník, když publikoval sérii dotazů pro jihlavskou radnici (více zde).

K nápravě bylo navrženo celkem šest opatření, které se nyní vkládají do kontrolního systému. Jihlavský Magistrát jinými slovy přiznal nedostatky ve vnitřních kontrolních mechanismech (více zde).

Tajemník Evžen Zámek

„Osoby, které jsou odpovědné za kontrolu, budou mít nově přístup do příslušných modulů v informačním systému radnice a ke všem souvisejícím dokladům. Dále přibude také více namátkových kontrol a čtvrtletní kontroly pokladen budou porovnávat stav hotovosti nejen s pokladním deníkem, ale i s účetním stavem,“ doplnil tajemník jihlavského úřadu Evžen Zámek.

Na uvolněné místo úřad vypsal výběrové řízení na konci ledna. Do doby obsazení pozice úřad zajistil obsluhu na přepážce z vlastních řad.

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů