Z nové zastupitelky Decroix (ODS) může být brzy radní nebo náměstkyně primátorky

Advokátka, mediátorka, kandidátka do Evropských voleb za Vysočinu. Na posledním kongresu zvolena do celostátního vedení ODS. To je stručná vizitka osmatřicetileté jihlavské političky Evy Decroix.

Její francouzské jméno vzniklo z velké lásky s francouzským kuchařem Remi Decroix, s kterým společně provozují bistro v Horních Dubenkách. Samotné fungování francouzské kuchyně uprostřed hlubokých lesů Vysočiny je malý zázrak, stůl si musíte rezervovat měsíc předem. Stále plno hostů lačných ochutnat lahůdky francouzské kuchyně.

Jako zapsaná mediátorka se Eva Decroix věnuje alternativním způsobům řešení konfliktů. Práva vystudovala ve Francii s vyznamenáním, úspěšně završila postgraduální studium titulem MBA. Pokračuje v doktorském studiu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Je členkou správní rady Francouzsko-české obchodní komory. 

I jako nováček v zastupitelstvu Jihlavy může ODS směle navrhovat na uvolněný post prvního náměstka primátorky. S právnickým vzděláním ze zahraniční univerzity může být trumfem ODS v jednáním o novém rozdělení postů ve vedení jihlavského Magistrátu.

Jako právnička nemusí Decroix utrácet za právní služby miliony korun jako tomu bylo v minulých měsících při nákupu právních služeb města.

Při politické změně sil v koalici se může dokonce stát i primátorkou města, na současnou primátorku Karolínu Koubovou by tak zbyla pozice náměstkyně nebo uvolněné radní města „pro cokoliv“.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů