Žďár nad Sázavou chystá rekonstrukci zimního stadionu za tři sta milionů korun

Padesát let starý zimní stadion ve Žďáru nad Sázavou nezbytně vyžaduje rekonstrukci. Životnost ledové plochy končí v příštím roce. Technologie jsou na hraně životnosti. „Nejdůležitější rozhodnutí bude, zda-li se rekonstrukce udělá najednou během čtrnácti měsíců při úplném uzavření stadionu nebo postupně po etapách,“ vysvětlil mluvčí klubu Michal Šimek.

Pravděpodobnější je rekonstrukce po etapách, která městu Žďár nad Sázavou umožňuje postupné uvolňování finančních prostředků i čerpání krajských dotací Kraje Vysočina.

Projekt rekonstrukce bude zřejmě rozdělen na následující etapy:
I. etapa – vytvoření nové ledové plochy, mantinelů a ochozu v přízemí
II. etapa – vybudování nové technologie chlazení, nástavby objektu technologického
zázemí, ochozu v úrovni 2NP
III. etapa – rekonstrukce šaten pod tribunami
IV. etapa – rekonstrukce vstupní části, nástavba
V. etapa – kompletní zateplení objektu včetně hlavní obloukové haly, odvlhčení
prostoru haly

„Rekonstrukce zimního stadionu je potřeba jako sůl v kontextu doby – drahých energií a nároků uživatelů – dozrál čas,“ řekl žďárský starosta Martin Mrkos (STAN).

Záměrem celé rekonstrukce je navrhnout moderní arénu se zaměřením na hokej a případně další zimní
i letní halové sporty s požadavkem komfortního řešení zázemí sportovců a diváků. Jsou doplněny kapacity sociálních zařízení pro diváky, tak aby byly dostupné z jednotlivých sektorů hlediště v odpovídajícím počtu.

Už je k dispozici i vizualizace vzhledu nového zimního stadionu v červené a černé jako barvách klubu.

Rekonstrukce je nezbytná i z důvodu výměny technologie. Zimní stadiony jsou dnes takřka v celoročním provozu vyjma letních měsíců a musí být energeticky úspornější. Letos by žďárské Plameny mohly zahájit sezónu už v polovině července.

„Je určitě dobře, že se zimní stadion bude modernizovat. O modernizaci zimního stadionu se ale nemluví tolik jako třeba o bydlení a dopravě ve městě,“ řekl opoziční zastupitel Jan Havlík (Změna 2018).

„Kryté zimní stadiony byly na Vysočině stavěny přibližně ve stejné době, tak logicky přichází i doba rekonstrukcí ve stejné době,“ zmínil žďárský radní Radek Zlesák (ANO).

Jihlava je s výstavbou multifunkční haly přibližně v polovině, Třebíč rekonstrukci zimního stadionu za půl miliardy korun zahájila letos na jaře.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů