Žďár nad Sázavou je stříbrné Město pro byznys v ČR

Srovnávací výzkum Město pro byznys jednoznačně ukázal rostoucí atraktivitu Žďáru nad Sázavou pro podnikatele v České republice.

Žďár nad Sázavou si z prestižního srovnávacího výzkumu odnáší stříbrnou medaili za vítězným Brandýsem nad Labem-Starou Boleslaví, třetí místo bere Uherské Hradiště. Srovnávací výzkum zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice.

Žďár nad Sázavou těží z vysoce nadprůměrného nárůst počtu ekonomických subjektů a také nadprůměrným počtem firem v přepočtu na tisíc obyvatel. Z ekonomických ukazatelů je třeba vypíchnout nadprůměrný podíl výdajů, které radnice věnuje na oblast bydlení, stejně jako na veřejnou dopravu.

„Vize je jasná. Dlouhodobě vytvářet dobré podmínky pro rozvoj především malého a středního podnikání, kde bude nabízet práci s vysokou přidanou hodnotu. To totiž přináší perspektivu stabilní práce, dalšího rozvoje podnikání v regionu a vyšších výdělků pro lidi a bohatší město. Připravujeme i projekt pro podnícení a podporu podnikavosti, aby se lidé s nápady a chutí do něčeho pustit, nebáli a ukázali jsme jim, že má smysl podnikat. Je zde i řada výzev, např. jak diverzifikovat lokální trh práce o obory, které budou atraktivní především pro ženy, např. kreativní průmysl,“ dodává starosta.

Především se ale dvacetitisícové město dostalo na čelní příčky výborným výsledem v části výzkumu, která se zabývá přístupem veřejné správy.

Žďár nad Sázavou má podle výsledků ankety kvalitní webové stránky z pohledu podnikatele, velmi dobrý skoring úředních hodin, tedy počet úředních hodin, během kterých si mohou podnikatelé, ale nejen oni, dojít vyřídit vše potřebné.

Skvěle dopadl Žďár v testu elektronické komunikace. Ten prostřednictvím několika vln fiktivních podnikatelských dotazů ověřuje kvalitu a včasnost odpovědí, které odcházejí směrem k podnikatelům ze živnostenského úřadu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů