Žďár nad Sázavou má zvýšené problémy s bezdomovci

Město Žďár nad Sázavou aktuálně se řeší zvýšený počet osob bez přístřeší, který se za poslední tři měsíce zvednul asi o dvacet procent. Obvykle jde o osoby, které do města přicestují nebo jsou vysazeni a vykázáni z železniční přepravy.

Dlouhodobě ve městě působí pracovní skupina, která se zabývá přímo bezdomovectvím. Členové této skupiny jsou pracovníci jednotlivých sociálních služeb pracující se s touto cílovou skupinou, dále zástupci Městské policie Žďár nad Sázavou a odboru sociálního Městského úřadu. Díky spolupráci mezi jednotlivými členy komise je možné efektivně řešit situaci jednotlivých osob před nebo po ztrátě bydlení. V okolí města se nachází asi pět lokalit, kde se hromadně zdržuje větší počet osob bez přístřeší.

Ilustrační obrázek

Každá z lokalit má svého „zástupce“, kterého ostatní členové respektují a je možné touto osobou řešit mnoho věcí. Například se povedlo domluvit a provézt celkový úklid a přesun jedné z lokalit. Podle informací Občasníku šlo o soukromý les za Žďasem, odkud se povedlo bezdomovce přemístit na pozemek města za ulicí Brněnská.

Zároveň v uvedených lokalitách funguje systém vzájemné kontroly, kdy osoby bez přístřeší mezi sebou spolupracují, podporují se a zároveň se kontrolují.

Mezi lokality známé zvýšeným výskytem osob bez domova patří v okolí Žďáru nad Sázavou lokalita průmyslové zóny, les Jamská, rybník Dívka, remízek za Žďárem III.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů