Zdraží politici v Pelhřimově vodu? Asi budou muset

Serveru Občasník se podařilo získat z výkazů o hospodaření města Pelhřimov tabulku, která ukazuje na ztrátové hospodaření ve vodárenství.

Byty a nebytové hospodářství městu Pelhřimov vydělává na krytí ztrát při distribuci pitné vody.

„Abych se mohl nějak určitěji vyjádřit, bylo by dobré Vás dotaz konkretizovat,“ reagoval na žádost o komentář předseda pelhřimovských lidovců Jan Matějů.

„Ač je tabulka vytržena z kontextu, dá se z ní mnohé vyčíst. Výnosy z vodného – stočného nepokyjí náklady na tyto položky. Město počítá s postupnou úpravou cen vodného – stočného, což není krok náhodný. V minulosti byl již několikrát zmiňován v souvislosti s rozšířením a úpravami ČOV v Pelhřimově. Dalším důležitým faktorem je to, že v Pelhřimově jsou tyto ceny (ve srovnání s okolními městy) relativně nízké,“ uvedla předsedkyně pelhřimovského hnutí ANO Bohumila Kobrlová.

fb

„Voda se bude zdražovat ještě víc!!! Protože místostarosta Med lidem záměrně neříká, že cenu vody budeme muset určovat na základě tzv. finanční analýzy, kterou jsme předložili k dotaci na ČOV,“ prohlásil opoziční zastupitel Pavel Hájek.

Občané, kteří se chystají na jednání pelhřimovského zastupitelstva si mají podle opozičního zastupitele Hájka vzít s sebou velkou svačinu a kafe do termosky. Jednání bude dlouhé.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů