Aktivisté plánují blokovat výstavbu nové kanalizace a vodovodu v Jemnici

Hned po ustavujícím jednání místního zastupitelstva svolali místní aktivisté mimořádné jednání zastupitelstva k dalšímu postupu při revitalizaci místního zemědělského areálu.

SA's Challenge: Creating a Safe and Consistent Water Supply | Interwaste

Zemědělskému areálu „Jandov“ na okraji Jemnice zcela chybí odpovídající kanalizace, pro rozvojové aktivity je potřeba zkapacitnit vodovod.

Místní aktivisté navrhují  přeměnu celé lokality „Jandov“ na tzv. „zónu smíšenou venkovskou“ To je termín z územního plánu a znamená, že vedle menší zemědělské a řemeslné výroby by zde byla umožněna také bytová výstavba – prostě něco na způsob klasické venkovské zástavby. 

Celá přeměna lokality „Jandov“ podle představ místních aktivistů znamená pro město Jemnici zátěž ve výši kolem dvaceti milionů korun. Rozvoj Jemnice je pak otázkou dalších priorit rozpočtu města.

Záměr přivést do areálu Jandov vodu z místních podzemních vrtů v lokalitě Podolí místní aktivisté zuřivě blokují šířením obav z ohrožení zásob vody ve studních místních občanů. Tím se snaží omezit přístup ke zdrojům podzemní vody.

V obecné rovině má stát povinnost zajistit přístup k pitné vodě zvláště v souvislosti na pokojné zajištění života. To znamená i stanovit jasná pravidla pro nakládání se zdroji pitné vody.

Ovšem o rovném přístupu k vodním zdrojům pro další využití areálu Jandov nechtějí místní aktivisté ze spolku Za dobrý život na Jemnicku ani slyšet. V minulosti cenzurovali i příspěvky svých podporovatelů (více zde).

Situace tak spěje k zásahu státu například ve formě správního rozhodnutí, které budou muset respektovat jak místní aktivisté, tak samospráva Jemnice.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů