Životní partner primátorky Zeman chce být krajským lídrem TOP09

Problémy jihlavské politiky se začnou brzy přelévat do krajské politiky. Primátorka Karolína Koubová bude kandidovat jako nezávislá kandidátka za hnutí Starostové a Nezávislí (STAN), její čerstvý životní partner Vít Zeman usiluje o post lídra krajské kandidátky TOP09.

Životní partner primátorky Vít Zeman je zároveň i jejím náměstkem. V předvolební kampani tak může „první rodina Jihlavy“ oslovovat voliče hned dvou uskupení zároveň. Ovšem až po té, co primátorka i náměstek vyřeší své dosavadní životní vztahy.

Nový životní vztah oznámila na jaře sama primátorka Karolína Koubová, její oznámení ale vydrželo na sociálních sítích jen pár hodin.

Pouto lásky mezi primátorkou a jejím náměstkem teď řádně zamotává hlavy krajským politikům. Nelze totiž předpokládat, že by se primátorka Karolína Koubová (STAN) a její životní partner Vít Zeman (TOP09) k sobě chovali jako konkurenti v souboji o hlasy voličů v krajských volbách.

Primátorka Koubová po odchodu KDU-ČSL vládne krajskému městu v menšinové koalici, k dosažení většiny chybí jeden hlas. Uskupení Fórum Jihlava vedené primátorkou Koubovou je „na padrť“, jak sama primátorka napsala o sporech se svým spolustraníkem Miroslavem Tomancem (více zde).

Případný úspěch TOP09 v krajských volbách by Zemanovi umožnil důstojný odchod z místní do krajské politiky. Podporu primátorky jako své životní partnerky může určitě očekávat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů