Primátorka Koubová: Fórum je na padrť, trpí tím samo i koaličně

Primátorka Karolína Koubová zareagovala na kritiku od zastupitele Miroslava Tomance (dokument zde), který současnou politickou krizi uskupení Fórum Jihlava označil za největší krizi za posledních osm let:

Mirku, vlastně jsem ráda, že to píšeš zrovna na organizačním, což je v podstatě veřejnost. Bojujeme spolu už dlouho, nefunguju podle tvých představ a otravujeme tím nejednu schůzi. Mrzí mě, že mojí životní změnu spojuješ s kvalitou práce, protože kdyby ses podíval do programového prohlášení, tak bys viděl, že jedou všechny námi požadované projekty, i když některé pomaleji, než by sis představoval. Ale to je stále stejná písnička, už rok a půl poslouchám, že to dělám blbě…

Poslouchám, jak „dáma z divadelního prostředí“ nemůže řídit město, jak mnou pohrdáš, jaké jsem zklamání. Už rok a půl, ne až teď. Já už s tebou nebudu bojovat, pokračuj tímto způsobem dál a uvidíme kam se dostaneme. Já nejsem primátorka proto, abych se ti zavděčila. Slíbila jsem, že budu pracovat na stmelení fóra a hned je to znevažováno, když mluvíme o tom, co se děje na radnici, hned jsem dostanu za uši, že buď mluvím moc nebo málo nebo říkám něco jiného, než chceš slyšet. Fakt s tebou nebudu bojovat. Budu tu stát. Trefuješ se do mě rok a půl, zažila jsem víc urážek a pohrdání od tebe než od celé opozice.

Už nebudu bojovat. Už se nechci nechávat tebou rozebírat do šroubku, a pak se tři dny dávat dokupy. Mirku uz ne. Urážíš mě i každého, kdo s tebou nesouhlasí. Mirku já nesouhlasím s tvým způsobem komunikace a manipulace. I ty máš ve městě své zájmy jenom se rozčiluješ, když neskáču, tak jak pískáš. Jestli nejsem dobrou primátorkou, tak to pojďme rozpustit. Je to to, kam míříš? Jsem primátorkou Jihlavy a 37 zastupitelů, jestli nemám podporu, tak prostě půjdu, já s tím opravdu nemám problém. Ale prosím, neviň z toho moje životní rozhodnutí, to je opravdu problém úplně něčeho jiného. A upřímně, ani nevím, co je teda sdělení toho tvého textu. Chceš rozpustit koalici? Chceš, abych si vypálila šarlatové písmeno? Chceš říct, že nejedou projekty Fóra a může za to můj vztah? Chceš ukázat lidem svou vlídnou tvář, aby nebylo vidět, jakou silou to rozebíráš zevnitř, protože se korunní princezna utrhla ze řetězu a ty ji nemáš pod kontrolou? A pro všechny ostatní, mrzí mě opravdu hodně, že jsem zklamala očekávání. Ale pojďme mluvit o tom, jestli byla reálná, a jak se můžeme ze situace poučit.

Řekla jsem nahlas pravdu a jsem připravená za to nést následky. Jsem to já, kdo čelí veřejnému ponížení, a beru to s pokorou. S čím se ale nesmířím je to, že bude dehonestována práce, kterou za sebou máme, že budu přihlížet další manipulaci a konspiraci. Mluvím s lidmi, kteří do toho vidí víc nebo míň a sama hledám funkční řešení. Prolíná se tu osobní a pracovní rovina a chápu nervozitu ze střetu zájmů, nicméně jak už zaznělo, o žádném problému nerozhoduje ani jeden z vedení města sám, všechno jde přes několik porad, ať už s úřadem nebo s politiky, a nakonec to schvaluje rada nebo zastupitelstvo. Fórum je na padrť, trpí tím samo i koaličně. Nesu v tom část viny, část ji nese zbytek týmu. Ale vinu nenese rozpad mé rodiny ani nový vztah.

AKTUALIZOVÁNO: Od dubna pobírá zastupitel Tomanec odměnu třicet tisíc měsíčně jako předseda městské vodárenské společnosti (více zde). Právník Bánský označil dohody primátorky Koubové a zastupitele Tomance jako politický handl (více zde). Odhad rozložení sil v zastupitelském klubu Fórum Jihlava najdete přímo zde. „Jihlava nevzkvétá“, napsal zastupitelům lídr opozice Radek Popelka z hnutí ANO (dokument přímo zde)

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů