Zvací dopis starosty Jemnice a vyjednávací nabídka pro investora Koláře

Na radnici v Jemnici se uskutečnilo setkání starosty Jemnice Miloně Slabého se zástupci zemědělského koncernu Rhea holdig. Zatím jediná informace o průběhu jednání zní „byli u starosty“.

Zatím není jasné, čím přivábil starosta Miloň Slabý podnikatele a majitele Rhea holding Josefa Koláře k jednacímu stolu. Zastupitelé i radní města Jemnice jsou překvapeni už samotnou informací o uskutečněném jednání na nejvyšší úrovni o kterém se neví vůbec nic. Starosta Slabý nijak neavizoval zájem schůzku uskutečnit, tím je její konání překvapivější. Zatím se anonymní zdroje shodují, že jde o politickou aktivitu starosty Slabého s cílem získat možnou podporu podnikatele Koláře.

Podnikatel Kolář už v Jemnici sponzoruje místní Českou obec sokolskou se kterou uzavřel pětiletou sponzorskou smlouvu. První splátka už sokolům dorazila v lednu v dohodnuté výši stovek tisíc korun. Do zemědělských podniků jezdí pravidelné exkurze z řad místních občanů, kterým podnikatel Kolář ukazuje moderní podobu zemědělství. Kdo se zúčastnil exkurze vidí rozdíl mezi současnou podobou zemědělství a komunistickým stylem přístupu k velkofarmám v minulém století.

Až město Jemnice zveřejní zvací dopis pro podnikatele Koláře s pozváním k jednacímu stolu se starostou Miloněm Slabým, bude jasné, co podnikatele Koláře přitáhlo na radnici.

Moderní zemědělství bylo vždy výsadou a předností českého venkova. Třítisícová Jemnice je ovšem historicky královské město, ve kterém nocovala i královna Eliška Přemyslovna. Na její počest se každoročně koná městská slavnost nazývaná Barchan. Právě přílišná snaha „být městem, nikoliv vesnicí“ kazí Jemnici možnosti dalšího rozkvětu v podobě přílivu investic do města.

Pokud chce Miloň Slabý pomýšlet na křeslo starosty v podzimních komunálních volbách musí městu Jemnici přinést dohodu s podnikatelem Kolářem i místními aktivisty. Jinak hrozí Slabému starostovi konání místního referenda, což může být i referendum o příštím starostovi města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů