Bence (OS KOVO): Premiér Babiš by měl poslat ministryni Němcovou řešit stávkovou pohotovost Automotive Lighting!

Odborová organizace firmy Automotive Ligting vyhlásila neomezenou stávkovou pohotovost od šesté hodiny ranní dne  5.5.2018 . Stávková pohotovost má trvat  po neomezenou dobu do rozhodnutí Základní organizace Odborového svazu KOVO Automotive Lighting  o jejím ukončení.

demonstrace

Důvodem stávkové pohotovosti je neuzavření kolektivní smlouvy na rok 2019. Současně s vyhlášením stávkové pohotovosti bude podána žádost na Ministerstvo práce a sociálních věcí o určení zprostředkovatele, který nezávisle posoudí požadavky ZO OS KOVO.

Roman Bence

„Premiér Andrej Babiš by měl během návštěvy Vysočiny poslat svou ministryni Němcovou řešit situaci v Automotive Lighting,“ zmínil vysočinský představitel OS Kovo Roman Bence.

Návštěva předsedy vlády Andreje Babiše je na Vysočině naplánována na konec května. I když s premiérem nejezdí celá vláda, vzhledem ke stávkové pohotovosti v Automotive Ligting je účast ministryě Němcové na Vysočině velmi žádoucí..

Podle informací Občasníku je  trpělivost odborů a snaha o udržení smíru ve firmě Automotive Lighting u konce. Vzhledem k neochotě vedení společnosti nejen domluvit se, ale celkově brát odbory jako partnera pro jednání, nedodržování stávající kolektivní smlouvy, neřešení dlouhodobých problémů, ztráta atraktivity firmy, odchod zkušených pracovníků, nedostatečný nábor nových kvalitních zaměstnanců, nedostatečné ocenění práce nás všech  Současně s tím bude zaslána žádost na Ministerstvo práce a sociálních věcí o určení nezávislého zprostředkovatele pro   posouzení požadavků odborů a celkové situace ve firmě s návrhem na řešení.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna