Cesta na vodárenskou křižovatku: politická jednání nebo soudní spory?

MIROSLAV MAREŠ

Na konci února by se měla uzavřít vánoční etapa politických vyjednávání o vydání vodárenského majetku. Schůzka právníků avizovaná na třetí únorový týden se uskutečnila s týdenním zpožděním. Bezprostředně by na ni měla navázat politický jednání vedení SVAK Jihlavsko s vedením jihlavské radnice.

Provozování generuje příjmy

Provozování rozsáhlého vodárenského majetku v sobě nese i příjem v podobě vodárenského nájmu. Nájem platí současný provozovatel (Vodárenská a.s.) do pokladny Svazu vodovodu a kanalizací Jihlavsko i za majetek, který měl být vydán do rukou Statutárního města Jihlava.  Zastupitelé Jihlavy mají k dispozici „tahák“ v podobě tabulky, která v přehledné podobě vykresluje vzájemné nároky SVAKu a Jihlavy. Tahák hledejte zde: financninarokySVAKaJihlava .

Jednání bez konce?

Situace se na posledním jihlavském zastupitelstvu zradikalizovala. Opoziční hnutí ANO přemýšlí, zda primátor Jihlavy „koná s péčí řádného hospodáře“ (čtěte zde). Únorová jednání mezi SVAK Jihlavsko a Jihlavou o vydání vodárenského majetku mohou být i nadále „diskusí bez cíle a konce“. Nebo jednání rychle skončí a představitelé obou stran se budou potkávat v soudních síních jako protistrany soudních sporů. Nebo jednání naberou nový směr a smysl.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna