Mayer (ANO): Přemýšlíme, zda primátor koná „s péčí řádného hospodáře“

MIROSLAV MAREŠ

Únorové zastupitelstvo města Jihlavy vyslechlo informaci právníka JUDr. Radka Ondruše k situaci ve vyjednávání se Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Posunem v politické situaci je především náhled opozice (KSČM a ANO) na povolební vyjednávání o vydání více než miliardového vodárenského majetku. Nový  vyjednávací tým Jihlavy tvořili především sociální a křesťanští demokraté, bez ex-primátora Jaroslava Vymazala (ODS). Z dotazů zastupitelů směrem k právníkovi města Radku Ondrušovi byl cítit posun politického myšlení zastupitelů Jihlavy.

„Snad poslední, kdo má zájem jednat se SVAKem Jihlavsko je pan primátor Jihlavy Rudolf Chloupek  (ČSSD). Přemýšlíme, jestli koná s péčí řádného hospodáře, pokud chce stále jenom jednat,prohlásil po jednání zastupitelstva opoziční zastupitel Daniel Mayer (ANO). Podle zastupitele Mayera se již zjevně vyčerpaly možnosti  korektního jednání a nabízí se pouze jediná cesta:  vymožení majetku SMJ právní cestou. V zastupitelském klubu ANO na jihlavské radnici má zastupitel Mayer na starosti otázky spojené s rozvojem města, investicemi, ale i majetkem. „S majetkem města problematika vody úzce souvisí,“ řekl zastupitel ANO Daniel Mayer. Podle zastupitele Mayera je nezbytné, aby vedení města přestalo s marnými snahami vyjednat se SVAK korektní uzavření celého případu a zahájilo neprodleně všechny dostupné právní kroky směřující k pravomocnému vymožení majetku Jihlavy od SVAKu.

Primátor Chloupek se únorového jednání zastupitelstva neúčastnil z důvodu onemocnění. „Lékař má podezření na začínající zápal plic, měl by být nepřítomen asi dva týdny,“ sdělil náměstek Vratislav Výborný (ČSSD).

Hnutí ANO například žádá zkoumat postoj vedení města k budoucnosti jednání se SVAK Jihlavsko a všechny jeho dosavadní kroky, které v dané věci vedení magistrátu uskutečnilo. Primátor Chloupek měl podle dohody vyjednavačů Jihlavy a SVAKu vyhrazeno právo informovat o postupu jednání. V rozhovoru pro Jihlavské Listy naznačil primátor Chloupek vůli k jednání se SVAK Jihlavsko o podmínkách vydání téměř dvoumiliardového majetku.

Opozice ve svých vyjádřeních na jednání zastupitelstva naznačila vůli k „přitvrzení“ postupu Jihlavy při jednáních o vydání dvoumiliardového majetku, ale i určitého nepochopení pro prodlevy spočívající v marném vyjednávání primátora Chloupka v dané věci. Může to naznačovat jednoznačnou podporu opozice k odchodu od jednacího stolu a obnovení právní války mezi Jihlavou a SVAK Jihlavsko.

 Co číst dál?

DOKUMENT: Vzájemné nároky Jihlavy a SVAK Jihlavsko

Zastupitelstvo Jihlavy řešilo nejchmurnější vodárenské vize budoucnosti

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna