(DOKUMENT) Hnutí ANO navrhuje zastupitelům v Jihlavě duhovou koalici

Serveru Občasník se podařilo získat dokument, ve kterém vítězné hnutí ANO navrhuje sestavit duhovou koalici na jihlavském Magistrátě po odchodu KDU-ČSL z koalice.

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

třicet let po pádu totality se naše společnost opět rozděluje. Politika nás dělí na nesmiřitelné tábory. Lidé nejsou posuzováni podle svých činů, ale podle politické příslušnosti nebo ještě hůře podle sympatií k jedné nebo druhé straně. Avšak nemělo by být úkolem nás politiků společnost stmelovat a jít příkladem?

Být hrdí na oslovení „zastupitel“ můžeme být pouze tehdy, budeme-li hledat řešení a starat se o blaho všech. Naši voliči se málokdy zajímají, kdo jak hlasoval. Zajímá je více stav chodníků a silnic, funkční MHD, tekoucí voda a tisíce dalších maličkostí každodenního života.

Berme vznik současné koalice a i současnou koaliční krizi jako poučení a příležitost k novému startu. Naše volební programy jsou si podobné, všem nám jde o stejnou věc. Dělení na koalice a opozice, nebo demokraty a „nedemokraty“ Jihlavě nepomáhá, ale škodí.

Hnutí ANO, vítěz komunálních voleb z roku 2014 a 2018, nabízí řešení, které již v Jihlavě bylo a fungovalo. Dokonce se označuje za nejlepší léta porevolučního období.

Náš návrh zní: Rada města složená ze všech subjektů zastoupených v Zastupitelstvu města Jihlavy. Takto složená Rada města by se vrátila k počtu 11 členů. Každý Zastupitelský klub by obsadil jedno místo. Zbylá tři místa se rozdělí dle výsledku voleb.

Věříme, že ve Vás tato myšlenka vzbudila zájem, že se nám ji společně podaří rozvinout a opět uvést do života.

Schůzka zástupců jednotlivých klubů se uskuteční 2. 9. 2019, čas upřesníme. Nechť je první školní den i prvním dnem nového přístupu k politice a ke správě „Královského horního města Jihlavy“.

Ukažme společně všem, že je Jihlava hrdým městem, od kterého vždy bylo a stále je možné se učit.

Zastupitelský klub Hnutí ANO 2011

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna