Místopředsedkyně z Čapího hnízda: Obvinění má dostat i ex-hejtman Bendl (ODS) !

Jana MayerováNáměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová (ANO) působila ještě pod dívčím jménem Jana Nagyová od roku 2008 ve vedení firmy Farma Čapí hnízdo a.s., dříve (ZZN AGRO Pelhřimov). Jana Mayerová-Nagyová  poskytla Občasníku exkluzivní prohlášení k trestnímu stíhání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) :

Připadám si jako při sledování politických procesů z 50tych let. Pokud by k pochybení v kauze Čapí hnízdo objektivně došlo, tak by přece nemohlo vzniknout několik stanovisek renomovaných právních kanceláří a soudních znalců, v tom smyslu, že vše bylo v souladu se zákonem.

Kromě toho byl projekt opakovaně Xkrát kontrolován ze strany poskytovatele dotace – bez zásadního zjištění které by zpochybnilo její opodstatněnost!!!

Navíc, do dnešního dne mi nebyl – ani neformálně – sdělen trestní čin, kterého se vyšetřování týká, protože prostě žádný nebyl. Všechno se omezuje jen na anonymní výhrůžky a veřejnou dehonestaci ze strany zainteresovaných novinářů či politických oponentů… Znovu se ptám, pokud k pochybení skutečně došlo, tak jak to, že nato neupozornil žádný audit, kterých se za posledních 9 let udělalo XX. Jak je možné, že na domnělá pochybení „přijdou „ policisté těsně před volbami?

Poslední skutečnost, která mně ujistila v tom, že vůbec nejde o podstatu věci, ale hon na vedení ANO, je obvinění p.Faltýnka, který s tímto projektem neměl nikdy nic společného a poprvé to slyším dnes. Celou dnešní situaci si každý soudný člověk dá do souvislostí…

Pokud by šlo o skutečně faktický problém, tak první obvinění jsem měla obdržet já, jakožto osoba která podepsala žádost o dotaci. To by ale nevěděly média a neudělala se z toho kampaň. Navíc, já jsem jenom ta tříska v lese, která lítá, když se kácí dříví. A to přece nikoho nezajímá. O tom, že je tato pseudo kauza čisté politikum, svědčí také fakt, že první šla žádost o vydání do sněmovny, o které do 5 minut ví celá republika (kolik že asi bylo těch placených článků, které v jeden okamžik zahltily všechny média? Hmmm….). Že se to chystá a cílem je dostat p.Babiše jsme všichni věděli již delší dobu.

Ještě bych chtěla říct, že pokud obvinění dostane p.Babiš a p.Faltýnek, tak potom ho musí rovněž dostat celá regionální rada z doby p.hejtmana Bendla, jelikož oni tento projekt schvalovali, dále z doby p. hejtmana Ratha – jelikož oni projekt proplatili a především všichni ti, kdo dnes nahlas říkají, že od začátku věděli, že je to podvod (tj včetně právě výše zmíněných regionálních rad). Z mého pohledu se žádný trestný čin nestal a já osobně jsem nejednala v rozporu s dobrými mravy ani v rozporu s tehdy platnými zákony.

Další kroky zvážím, včetně trestního oznámení na novináře, kteří od začátku o projektu šíří manipulativní prohlášení vytržená z kontextu a tím ničí životy nevinných lidí. To, že jsem tak neučinila do dnešního dne, dnes hodnotím jako chybu, ale nevěřila jsem, že celou tuto vyfabulovanou pseudokauzu někdo může myslet vážně. No, asi je zde možné všechno…

Za sebe ještě chci říct, že do politiky jsem vstoupila, jelikož jsem si naivně myslela, že je možné dělat věci pro lidi tak, abychom se všichni měli lépe a že přece pravda musí jednoho dne zvítězit. Jelikož události posledních měsíců, vyvrcholené dnešním dnem mi jasně dokazují, že jsem se mýlila, zařídím se dle toho…

(Pozn. red: Omlouváme se za chybu u politické příslušnosti hejtmana Bendla, správně byl členem ODS.)

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů