Do insolvence míří další firma spoluvlastněná holdingem PSJ

Další firma z holdingu jihlavské stavební skupiny PSJ míří do insolvence. Tentokrát jde o firmu SCF servis, jejím většinovým vlastníkem je PSJ, menšinový podíl patří jednateli firmy.

Finanční problémy  nastaly při práci na objemově nejvýznamnější zakázce na projektu „V Tower“. „V Tower“ nejvyšším bytovým domem v Česku. Jdeo třicetipatrový, více než sto metrů vysoký mrakodrap zahrnující 130 bytů na Pankrácké pláni v Praze 4. Je postavený na hranici pražských čtvrtí Krče a Nusle, nedaleko trojmezí s Podolím.

PSJInvestorem nejvyššího ryze bytového domu v Česku je lucemburská investiční skupina Aceur Investment, přičemž developerské řízení projektu zajišťuje společnost PSJ INVEST. Projekt „V Tower“ byl pro SCF servis ztrátový, a to z důvodu špatného odhadu finanční náročnosti zakázky, podcenění finanční náročnosti v průběhu realizace a nevhodné koordinace práce na stavbě.

Na projektu „V Tower“ plnila firma SCF servis zakázku na vybavení budovy sádrokartóny. Tento typ zakázky nespadá do její hlavní činnosti, ale spíše mezi ostatní poskytované služby. Nikdy v minulosti neprováděla podobnou zakázku v takovémto rozsahu.

Společnost SCF servis se snažila se společností PSJ, a.s. o vzniklé situaci jednat, tato jednání ovšem nebyla úspěšná. Neúspěšná jednání se společností PSJ, a.s. vedla k tomu, že společnost PSJ, a.s. své pohledávky za
dlužníkem odprodala společnosti CORFIN Capital Partners.

Po jednání se společností CORFIN Capital Partners vyhodnotilo vedení firm SCF servis aktuální situaci. I s ohledem na další očekávaný vývoj hospodaření dlužníka a na vývoj projektu V – Tower se rozhodlo řešit situaci v rámci insolvenčního řízení.

 

Stavební holding PSJ je podle informací Občasníku „na suchu“. Chybí zhruba půl miliardy korun (více zde), holding zahájil rozprodej svých dceřinných firem (více zde).

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna