Jednání jihlavského managementu Automotive Lighting komplikuje záměry vstupu na Milánskou burzu

rizikVedení jihlavského managementu firmy Automotive Lighting intenzivně hledá únik informací o záměru přivést do Jihlavy několik stovek zahraničních dělníků. Na jednání s primátorem Jihlavy se o tom zmínil management jihlavského závodu (více zde). Postup managementu Automotive Lighting může mít dopad daleko za hranicemi Jihlavy.

Mateřská firma Magnetti Marelli se chystá na podzim letošního roku vstoupit na Milánskou burzu po oddělení od koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA).  Správní rada automobilového koncernu FCA dala managementu mandát na oddělení společnosti Magneti Marelli. V rámci oddělení společnosti budou nové akcie Magneti Marelli distribuovány mezi stávající akcionáře koncernu.

„Oddělení společnosti od koncernu vytvoří hodnotu pro akcionáře a poskytne společnosti operační flexibilitu pro strategický růst Magneti Marelli“, okomentoval rozhodnutí generální ředitel koncernu Sergio Marchionne.

K prvotní vstupu na burzu společnosti Magneti Marelli by mělo dojít podle plánů správní rady koncernu, na přelomu roku. Díky osamostatnění by společnost měla být schopná autonomního rozvoje elektronických systému pro automobilový průmysl.

Aktuálně příjmy společnosti dosahují zhruba deseti miliard eur, hrubý zisk pak půl miliardy eur.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna