VÍME PRVNÍ: Automotive Lighting požádal primátora Jihlavy o ubytování stovek zahraničních dělníků

Primátor Jihlavy Rudolf Chloupek obdržel naléhavou žádost firmy Automotive Lighting o pomoc při zajištění ubytování pro zahraniční dělníky. Podle informací Občasníku by mělo jít o několik stovek dělníků, pro které ovšem ve městě chybí odpovídající ubytování.

Informaci o požadavku firmy Automotive Lighting potvrdil primátor Jihlavy Rudolf Chloupek.

„Chystáme setkání s developery jako možnost zprostředkování výstavby, město Jihlava samo tyto byty stavět nebude,“ prohlásil primátor Chloupek.

fb1

„Máme zájem, aby do Jihlavy přicházeli zahraniční dělníci i s rodinami, nikoliv samotní agenturní dělníci,“ dodal primátor Chloupek.

Společnost Automotive Lighting Jihlava byla v ČR založena v roce 1997, původně pod firmou Bosch. V roce 1999 vstoupila do firmy společnost Magneti Marelli, která je součástí koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA), a od roku 2003 je jejím výhradním vlastníkem.

Ve firmě Automotive Lighting panuje napjatá atmosféra, odboráři vyhlásili stávkovou pohotovost na podporu požadavků kolektivního vyjednávání (více zde).

„Vedení Automotive Lighting by se mělo více starat o své stávající zaměstnance, kteří jsou s jejich přístupem nespokojeni a bouří se,“ řekl odborový předák Roman Bence (OS KOVO).

Informaci o poptávce po ubytování pro zahraniční dělníky u primátora Chloupka budou chtít odboráři vysvětlit po vedení firmy.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna