Piráti a volební leasing v Jihlavě

Šest jihlavských Pirátů pronajalo volební značku České pirátské strany pro zbytky uskupení Fórum Jihlava vedeného primátorkou Karolínou Koubovou. Fórum Jihlava se odstřihlo od Starostů a Nezávislých (STAN) pod kterým dělají komunální politiku v současném volebním období a přichází k Pirátům.

Dokonce vzniká společná základna politické strany s uskupením Fórum Jihlava. Podrobnosti o způsobu fungování společné základny
Piráti vytrvale odmítají sdělit.

O stoupencích uskupení Fórum Jihlava nejsou k dispozici žádné přesnější údaje. Profil se zhruba sedmnácti stovkami příznivců Fórum Jihlava náhle bez vysvětlení smazalo. Stanoviska a názory Fóra Jihlava se dnes objevují výhradně na profilu primátorky Karolíny Koubové s cílem přesvědčit veřejnost o existenci Fóra Jihlava.

Předseda hnutí STAN Jihlavsko Libor Kuchyňa počátkem ledna prohlásil , že „Fórum Jihlava reálně neexistuje“ a rezignoval na post radního a později i zastupitele Jihlavy. STAN formálně navenek zaštiťoval existenci Fóra například v koaliční smlouvě.

Piráti teď zakládají s Fórem Jihlava volební projekt. Fórum pomůže naplnit kandidátní listinu Pirátů zbytky svých příznivců, Piráti pronajmou Fóru Jihlava svou volební značku a zajistí volebnímu projektu „Piráti a Fórum Jihlava“ (PiFo) politickou subjektivitu podobně jako to udělal STAN v minulém volebním období.

Z příznivců primátorky Karolíny Koubové ve Fóru Jihlava se tak nestanou příznivci nebo rovnou členové Pirátů, jak by to vyžadovala logika fungování politické strany, ale dostanou širokou politickou autonomii.

Na volební mapu krajské metropole Vysočiny tak míří další nečitelný subjekt PiFo, který se tváří jako Piráti ale ve skutečnosti bude fungovat nezávisle pod značkou Pirátů. Pirátům leasing volební značky pro společný projekt přináší šanci udržet se na politické mapě krajského města. V lednu přestalo fungovat Jihlavské pirátské centrum (JiPiCe), po volebním neúspěchu skončila i poslanecká kancelář předsedy vysočinských pirátů Jana Pošváře. Pirátům zbyla jen volební značka, která je dost přitažlivá k pronájmu pro příznivce primátorky Karolíny Koubové. Piráti z pronájmu značky vytěží podstatně méně, než by získali samostatnou kandidátkou pod vlastní značkou. Jenže sestavení vlastní kandidátky stojí podstatně větší úsilí než pronájem volební značky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů