Jihlava: Místo výstavby nové hokejové haly je stále nejisté, bude zájem o vládní podporu?

Statutární město Jihlava stále neví, kde bude stát nová hokejová hala. O výstavbě multifunkční haly se mezi jihlavskými zastupiteli stále mluví už několik let. O tom, že stále není jasné definitivní místo pro výstavbu haly, informovali jihlavští zastupitelé jednatele hokejového klubu Dukla Jihlava Bedřicha Ščerbana na konci května 2018.

zimni stadion

V České republice je podáno zhruba osmnáct žádostí o finanční podporu vlády při výstavbě hokejových stadionů. V případě zájmu Jihlavy o finanční podporu by měla být svolána schůzka Jihlavy a Kraje Vysočina. Na této schůzce musí dojít k jasné deklaraci,  zda město Jihlava a Kraj Vysočina chtějí jít cestou výstavby nové multifunkční haly. Následně by pak Město Jihlava a Kraj Vysočina požádaly o podporu Český svaz ledního hokeje (ČSLH). S doporučením ČSLH by se pak Město Jihlava a Kraj Vysočina obrátily na vládního zmocněnce pro sport Milana Hniličku.

Současný premiér Andrej Babiš při návštěvě Jihlavy slíbil podporu ve výši třetiny potřebné částky na výstavbu nové haly. Zbývající dvě třetiny by musely zainvestovat město Jihlava a Kraj Vysočina.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna