Kartoffelmarkt: Akce Tomancovy firmy FABES nebo aktivistů Forum Jihlava?

V roce 2017 stála jednodenní akce Kartoffelmarkt necelých dvacet tisíc korun, letošní ročník má být o polovinu dražší.  Na minulých ročnících se mohutně propagovalo uskupení Forum Jihlava, letošní ročník pro změnu počítá s internetovou propagací na webových stránkách a facebookových stránkách firem zastupitele Tomance.

Právě proti podpoře kulturních akcí spojených s propagací politických stran opoziční uskupení Forum Jihlava mohutně protestovalo při podpoře charitativní akce Gulášfest.

Tomancova firma FABES se snaží z jednodenní akce vytvořit městskou slavnost, která by se zařadila mezi pravidelné akce města Jihlavy.

Jednodenní bramborový trh v Palackého ulici v úseku mezi ulicemi Matky Boží se uskutečnil poprvé v listopadu 2015. Druhé pokračování proběhlo v říjnu 2016 a třetí v září 2017. V rámci akce se představily jednotlivé jihlavské restaurace či bistra se svými (nejen) bramborovými pokrmy, které následně lidé mohli ochutnávat. Svoje výrobky prezentovali i jiní podnikatelé, převážně z oblasti BIO produktů.

Nejasná je role firmy FABES především v prvních ročnících Kartoffelmarktu, kdy v dotační žádosti firma Fabes uvádí:

“ Od roku 2015 se pokoušíme oživit další tradici a to při setkávání občanů u příležitosti „Kartoffelmarktu“, bramborového trhu v Palackého ulici. V roce 2017 jsme bramborový trh rozšířili i do ulice Benešova a aktivně jsme spolupracovali s 1. Jihlavským festivalem pouličního umění BusKing, které pořádalo město Jihlava,“ stojí v dotační žádosti firmy Fabes.

„Nene, sice mám mizernou pamět, ale tohle si myslím pamatuji dobře 🙂 2015 jsme pořádali s vypětím sil my, pak jsme to na jaře předali a od té doby to jede pod Fabesem,“ uvedla lídryně uskupení Forum Jihlava Karolína Koubová.

Vedení města dotační žádost firmy Fabes prozatím neschválilo, čeká se na diskusi v Zastupitelstvu města.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna