Kobrlová (ANO): systém veřejné dopravy nerespektuje provoz škol Vysočiny

Kraj Vysočina připravuje rozsáhlé změny dopravních linek autobusů v Kraji Vysočina. Krajští úředníci se systém změn snaží do poslední chvíle utajit před veřejností, zřejmě aby omezili vlnu protestů a nesouhlasu.

Kobrlová„Členové komise vyjádřili nesouhlas s návrhem systému dopravní obslužnosti, která v některých případech nerespektuje běžný provoz škol,“ informovala  předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Kraje Vysočina Bohumila Kobrlová (ANO).

Problém může nastat především u malých venkovských škol, kde vyučování začíná dříve než v osm hodin ráno jako je tomu ve městech. Na malých venkovských školách je začátek i konec vyučování pevně navázán na školní autobusové spoje. Tyto spoje se Kraj Vysočina chystá zrušit bez náhrady.

„Už jsem toto řešila s radním pro dopravu Janem Hylišem. Jsem jen malý pán,“ povzdechla si krajská radní pro školství Jana Fialová (ČSSD).

Například členové dopravní komise Kraje Vysočina se ještě nedostali ke kompletním informacím o zamýšlených změnách ve veřejné dopravě odroku 2019 se kterými krajští úředníci již začali seznamovat starosty měst a obcí na Vysočině.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna