KOMENTÁŘ: Heineken v havlíčkobrodském hokeji? Jen divoký sen

MIROSLAV MAREŠ

Zpráva MFDNES o předjednaném sponzorovi (nadnárodní skupině Heineken) pro havlíčkobrodský hokej je dobrou skrytou reklamou pro klub v nesnázích. Bude líp. Ale ničím navíc. Navíc samotná informace o partnertví nadnárodního pivovarského koncernu s regionálním hokejovým klubem nemá logiku. Havlíčkobrodský klub je zkrátka příliš malý pro využití v reklamě nadnárodního koncernu. Nemá ani jméno žádné hokejové hvězdy využitelné pro pivovarskou reklamu Heinekenu.

Co ale logiku má je skrytá reklama. Autorka článku Eva Streichsbierová pracovala pro HC Rebel Havlíčkův Brod. Je například autorkou článku o přijetí havlíčkobrodských hokejistů na místní radnici pro webové stránky klubu.

Podle etického kodexu vydavatelství MFDNES  nesmějí redaktoři psát o podnicích, v nichž mají oni sami, jejich rodinní příslušníci nebo osoby blízké významný majetkový podíl či jiný osobní zájem. Pokud píší o podnicích, jejichž akcie vlastní oni či osoby jim blízké, je povinností seznámit s touto skutečností svého přímého nadřízeného.

Informace o zájmu Heinekenu byla vypuštěna z MFDNES v pravý čas, aby ovlivnila jednání kolem budoucnosti havlíčkobrodského hokeje.

Čtěte také: http://www.obcasnik.eu/vime-prvni-hc-krusovice-havlickuv-brod-asi-ne/

Kauza pokračuje zde: http://www.obcasnik.eu/podvadeli-havlickuv-brod-zaplati-hokejovou-pokutu/

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna