Megalomanství v Pelhřimově: extrémní sucho pozastavilo výstavbu městského jezírka

sucho pampeliškaTrapas! Plánované městské jezírko v Městských sadech v Pelhřimově by mohlo zůstat po dostavění bez vody. V celé lokalitě Městských sadů je díky extrémnímu suchu nízká hladina podzemních vod. Proto je celá výstavba až do odvolání pozastavena.

Výstavba okrasného jezírka v Městských sadech je z důvodu současné meteorologické situace s nedostatkem dešťových srážek a tedy i s nedostatkem spodní vody dočasně pozastavena.

Vodní nádrž je navržena jako neprůtočná plněná spodní vodou a možností v případě nedostatku doplňovat vodu čerpáním z řeky Bělá. Celková plocha vody při provozní (normální) hladině je 503 m3 a maximální hloubkou vody 1,25 m. Celkový objem vody nádrže při normální hladině činí 250 m3.

I přesto, že byl proveden hydrogeologický průzkum dané lokality, který potvrdil přítomnost spodní vody byly provedeny před vlastní realizací ještě sondy bagrem a bylo zjištěno, že hladina spodních vod je nízká.

Do doby, než budou zlepšeny vodní poměry v uvedené lokalitě, město Pelhřimov stavbu jezírka pozastavilo, jelikož bere zřetel na možné negativní ovlivnění vodního režimu.

Zahradní jezírko mělo být dokončeno v rekordně krátké době jednoho měsíce těsně před místními volbami. V zadávacích podmínkách město Pelhřimov stanovilo maximální přípustnou částku za stavební zakázku na částku 350 000,- Kč bez DPH.

Na stavbu jezírka dostalo město Pelhřimov jen jedinou nabídku od jihlavské stavební firmy VHS stavby (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna