Náměstek Kalina vyzván k omluvě právníky Tomáše Kotrby

MIROSLAV MAREŠ

Pražská právní kancelář Rowan Legal adresovala jménem svého klienta Tomáše Kotrby přípis na Magistrát města Jihlavy. Přípisem vyzývají právníci Tomáše Kotrby náměstka primátora Jaromíra Kalinu (KDU-ČSL) za vyjádření k situaci publikované na webových stránkách města.

Vyžadovaná omluva Tomáši Kotrbovi

„Omlouváme se za zveřejnění nepravdivých údajů o ing. Tomáši Kotrbovi…..,“ začíná návrh omluvy z pražské právní kanceláře Rowan Legal. Právníci Tomáše Kotrby se domáhají omluvy například za podle jejich názoru nepravdivé označení Tomáše Kotrby jako původce podnětu k prošetření využití dotace pro výstavbu projekt výstavby „zimáčku“. Právníci Tomáše Kotrby napadli i tvrzení náměstka Kaliny o tom, že „ing. Tomáš Kotrba je intenzivním kritikem postupů HC Dukla Jihlava respektive HC Dukla Jihlava-mládež. Jeho útoky proti HC Dukla eskalovaly v loňském roce a vyvrcholily mimo jiné podáním podnětu k prošetření využití evropské dotace pro projekt výstavby „zimáčku“,  který adresoval Evropské komisi, Ministerstvu financí či Parlamentu ČR.“ Uvedené výroky v tiskové zprávě považují právníci Tomáše Kotrby za nepravdivé.

Náměstek Kalina: nevidím důvod k omluvě

Přípis právníků Tomáše Kotrby už doputoval oficiální cestou na jihlavskou radnici.„Nevidím důvod k omluvě, vyjádření zobrazuje můj pohled na situaci,“ uvedl náměstek Kalina.  Náměstka Kalinu podpořil i místopředseda jihlavských občanských demokratů: „Vyjádření pana Kaliny se mi zdá vzhledem k jednání Jihlavská hokejová mládež v pořádku. Zda jsou jednotlivá tvrzení pravdivá nevím, ale z dosavadního průběhu údalostí mi přijde požadavek na omluvu absurdní,“ prohlásil radní a místopředseda jihlavské ODS David Beke.

 

Vyjádření náměstka Jaromíra Kaliny napadené právníky: KalinakHC

Co číst dál?

Náměstek Kalina:útoky byly prostřednictvím úřadů a médií, jsem proti odvetě na dětech

Petr Buzek: nejvýznamnější novodobá osobnost hokejové Vysočiny?

Vyjádření vedení města Jihlavy k situaci v mládežnickém hokeji

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna