Vyjádření vedení města Jihlavy k situaci v mládežnickém hokeji

Jihlavskou sportovní veřejností v uplynulých dnech hýbaly emoce spojené s událostmi v mládežnickém hokeji. HC Dukla Jihlava, s.r.o. reagovala na kritiku fungování mládežnického klubu ze strany otce jednoho z mladých hokejistů a zrušením registrace umožnila mladému sportovci vstup do jiného klubu.

Šlo o vyvrcholení déle trvajících sporů. Otec mladého hokejisty býval asistentem trenéra hokejové mládeže, po nátlaku rodičů, kdy údajně používal nepřijatelné výchovné metody jako vulgarismy či dokonce fyzické tresty, musel funkci opustit. Ať už z jeho strany, nebo z jeho okolí, následovala řada výpadů vůči klubu.

Kritika je vedena prostřednictvím úřadů a médií, pokusy dozorčí rady HC Dukla Jihlava, s.r.o. o společné jednání byly neúspěšné.

Napadeno bylo mimo jiné využití prostředků na podporu mládežnického hokeje z rozpočtu města, odešel také podnět k prošetření evropské dotace pro projekt výstavby „zimáčku“ (Veřejné sportoviště pro lední sporty v Tyršově ulici). Veškeré dotace města prochází průběžnou kontrolou Magistrátu města Jihlavy, nastaven je také systém veřejnosprávních kontrol. Rovněž poskytovatel dotace na výstavbu zmíněného sportoviště využívá svoje systémy kontrol, které po získání podnětu uplatnil. Zpráva z kontroly dosud není k dispozici.

Vyjadřujeme politování nad tím, že mládežnický hokej v Jihlavě je provázen negativními emocemi a účelovým vyvoláním sporů. Vedení HC Dukla Jihlava, s.r.o. opakovaně vyjadřují podporu rodiče, odborníci nebo hokejové kluby. K podpoře se připojujeme, vedení HC Dukla důvěřujeme.

Pokud někomu nevyhovují pravidla mládežnického hokeje nastavená svazem ledního hokeje, pak by je měl řešit s ním, tedy podat návrh a požádat o jeho projednání. Pokud někdo volí k dosažení svých zájmů cestu bezdůvodného a beztrestného osočování slušných a pracovitých lidí, pak může těžko počítat s tím, že získá respekt a dosáhne svých cílů.

Město Jihlava podporuje využití volného času mládeže mimo jiné budováním sportovní infrastruktury a dotačním a grantovým systémem podpory sportovních a volnočasových aktivit. To, že jsou tato zařízení a systémy polem pro vyřizování si osobních problémů, je zneklidňující. Dáváme přednost konstruktivnímu jednání před „řešením“ problémů prostřednictvím médií a úřadů. Radnice nemůže být arbitrem ve sporech mezi jednotlivci, nicméně pokud by vypjatá situace měla pokračovat, bude radnice nucena do sporu vstoupit například z pozice donátora sportovních aktivit.

Věříme, že se situace v prostředí mládežnického hokeje v Jihlavě brzy uklidní a mladí hokejisté i jejich trenéři se budou moci soustředěně věnovat svému koníčku.

Celý dokument zde:mestokHC

Co číst dál?

 Jihlavská hokejová mládež slibuje „aféru mezinárodních rozměrů“

Dopis předsedy vysočinských „Zemanovců“ jihlavským zastupitelům

Náměstek Kalina:útoky byly prostřednictvím úřadů a médií, jsem proti odvetě na dětech

 

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna