DOKUMENT: Dopis předsedy vysočinských „Zemanovců“ jihlavským zastupitelům

Poznámka OBČASNÍKu: Dopis je reakcí na vyjádření náměstka Kaliny  (KalinakHC) a reakci Františka Hanuse, bývalého krajského předsedy SPOZ Vysočina.

Vážení zastupitelé města Jihlavy, Žďár n/S 18.2.2015

I já si dovolím reagovat na vyjádření pana Františka Hanuse, které jste obdrželi, k aktuální situaci ve vztazích mezi vedením HC Dukla Jihlava a klubem HC Dukla Jihlava – Mládež.

Nemám detailní informace, a ani to není třeba, ale z mého pohledu se zde jedná o individuální problém, pohled a hodnocení vztahu mezi klubem a rodičem. Je ale jasné a ve všech sportovních klubech normální, že existují nějaká oboustranná pravidla. To znamená, že klub má nějaké povinnosti vůči svým členům, hráčům, ale také i hráč nebo rodič vůči klubu. To že sportování , a hokej zvlášť je finančně nákladný sport, musí být vyjádřeno v jakýchsi pravidlech, která musí respektovat obě strany. Je však špatně, když si rodič ve svém dítěti vysní velkou kariéru , které však výkonnostně ve své kategorii dítě ještě nedosahuje.

Výchova mládeže je běh na dlouhou trať a jsou jedinci, kteří ve svých 12 či 14 létech vykazují vynikajících výkonů, protože spoustu věcí mají vrozené a naopak jsou sportovci, kteří se musí k vyšší výkonnosti dostat přes velmi tvrdou práci a hlavně trpělivost svojí, ale hlavně svých rodičů !!! Mám své osobní zkušenosti jako hráč a později trenér mládeže od přípravky až po juniory.

S bruslením a hokejem jsem začínal v padesátých létech na rybníku v Pístově. Na Horácký zimní stadion, mezi opravdové mantinely, jsem se dostal jako žák 8.třídy, až ve 14 létech a měl jsem to štěstí, že v té době jsem měl možnost obdivovat umění Suchého, Jar.a Jiřího Holíků, Klapáče, Neveselého, Augusty, Hrbatého a dalších, na tehdejší dobu pro nás mladé hokejisty, hokejových hvězd.

Píšu to proto, že v té době jsme byli vděčni, když jsme dostali nalomenou hokejku od těchto borců, kterou nám otcové spravili, a nikdo z našich rodičů neradil trenérům, koho mají postavit a s kým.

Bohužel „naše demokracie“ je chápána některými jednostranně. Každý ví, jaká má práva, jen poněkud s těmi povinnostmi se někteří těžko vyrovnávají a podřizují se.

A tady je dle mého názoru hlavní problém. Kritika všeho a všech, co mají sice zodpovědnost ale nekonají podle mého.

Abych se vrátil k problému. Souhlasím zcela s vyjádřením pana náměstka Ing.Jaromíra Kaliny, který bez emocí popisuje stav věci a nazývá věci pravými jmény.

Naopak mě zaráží zasvěcená až právnická reakce pana Hanuse, sportovně sice jinak zaměřeného, který se dostal k hokejové problematice až díky pořádání turnaje „O pohár prezidenta ČR“ v roce 2013 po boku pana ing.Kotrby.

Věta “ byl jsem u zrodu této myšlenky a díky dobrým vztahům s panem prezidentem….“ (byl jsem tam také).

Ano v Novém Veselí , v restauraci U Bílé růže, při první návštěvě novězvoleného pana prezidenta , pan prezident souhlasil se záštitou při pořádání tohoto turnaje. Pokud se týká zázemí a financí, úhradu nákladů za zhotovení poháru , tak jsem jako předseda KV SPO dal příkaz k úhradě tohoto poháru z účtu KV SPO Vysočina. Pan Hanus poskytl na turnaj sponzorsky 7000,- Kč. Vyúčtování věřím proběhlo bez problémů.

Minulý ročník však nebyl dle mých informací na základě dopisu z 19.9.2014 od DUKLA Jihlava – mládež a HC Dukla Jihlava, s.r.o. úplně podle zvyků oddílu ( „černoši „ v mužstvu, pořádání pro stejný ročník i problém při vyúčtování) a tak se pan ing.Kotrba dostal do sporu s vedením HC .

Dále k vyjádření pana Hanuse „ …zajištěné ubytování, stravování i záštitu pana prezidenta, jako i celý třetí ročník turnaje jsme nuceni zrušit“.

Neví m jak a kde bylo zajištěno ubytování a stravování, ale o zajištění záštity pochybuji. Vím však jistě, že o záštitě na případný letošní třetí ročník jsem se domlouval s panem kancléřem Minářem osobně 5.2.2015 v Praze. Po konzultaci s vedením HC jsme se však domluvili, že je na organizaci v současné době již pozdě a že pokud se najde prostor v hale a zájem oddílů, zajistíme záštitu pana prezidenta na začátek sezóny 2015/2016.

No a závěr dopisu pana Hanuse (dle mého názoru se pod něj jenom podepsal), „….se v nejbližší době podělím s médii „ a dále „ vážení zastupitelé……………………zvedněte svůj hlas proti bezpráví na dítěti“ beru jako nehorázné vydírání a mladý hráč je zde brán jako rukojmí !!!!

A to je na tom to nejhorší. Jemu to jenom uškodí !!

Nenechte se prosím zastrašit a jednejte podle svého nejlepšího vědomí a svědomí ve prospěch jihlavského hokeje.

S pozdravem

Bohumil Trávník

Předseda KV SPO Vysočina

Co číst dál?

Vyjádření vedení města Jihlavy k situaci v mládežnickém hokeji

Náměstek Kalina:útoky byly prostřednictvím úřadů a médií, jsem proti odvetě na dětech

Petr Buzek: nejvýznamnější novodobá osobnost hokejové Vysočiny?

Vodárenské stamiliony: „Odkud máte tu analýzu?“

Havlíčkobrodské děti se dostaly do Základny hokejových mistrů

O prezidentském hokejovém poháru jedná městská rada Pelhřimova

Jedna odpověď
  1. Trabo

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna