O prezidentském hokejovém poháru jedná městská rada Pelhřimova

MIROSLAV MAREŠ

První ročník dětského hokejového turnaje „O pohár prezidenta republiky“ s podporou Strany práv občanů (Zemanovci) byl v pořádku, druhý ročník měl problémy s vyúčtováním, v němž se objevil i alkohol a „černochy“ (staršími dětmi oproti propozicím) na ledě, třetí ročník by se měl hrát na konci března.
Turnaj byl kritizován i za to, že je pořádán pro stále stejné děti (ročník 2004). Děti jiného ročníku tak mají smůlu, nezahrají si. Jedním z hlavních pořadatelů prezidentského turnaje je Tomáš Kotrba, který v současnosti vede s mládežnickým oddílem Dukly Jihlava soudní spor o platnost valné hromady. Pohár oficiálně pořádá spolek Sport Hokej Vysočina.
Třetí ročník turnaje, který zaštítil prezident Miloš Zeman, se už v Jihlavě asi hrát nebude.
„Turnaj není zcela v souladu s filozofií našeho klubu ohledně výchovy mládeže,“ sdělil po skončení loňského ročníku pro Jihlavské listy jednatel Dukly Bedřich Ščerban.
V hokejové komunitě se nyní hovoří o zimním stadionu v Pelhřimově jako o místu konání letošního třetího ročníku hokejového turnaje „O pohár prezidenta republiky“.
Spolek Sport Hokej Vysočina už žádost adresoval pelhřimovské radnici. V ní se mimo jiné píše: „SPORT HOKEJ Vysočina přizval do svého týmu i mladé hráče z Pelhřimova, kteří již se spolkem trénují pod vedením nejvýznamnější novodobé osobnosti hokejové Vysočiny a dlouholetého hráče NHL pana Petra Buzka.“ Pod dokumentem je podepsán sám Petr Buzek.
Pelhřimovská radnice se k poháru nestaví odmítavě. „Obecně jsme připraveni podporovat všechny podobné aktivity,“ sdělil místostarosta Pelhřimova Josef Koch. Blíže se však s žádostí neseznámil. „Žádost jsme postoupili HC Lední Medvědi, který má zimní stadion v nájmu,“
sdělil starosta Pelhřimova František Kučera.
„V oficiální rovině jsme nic nedostali. Na stadionu je poslední víkend v březnu program, který by bylo strašně složité změnit,“ uvedl generální manažer pelhřimovského hokeje Aleš Kučera.

Doplněno: prezident nepřijede

Udělení záštity pro letošní ročník turnaje „O pohár prezidenta republiky“ potvrdil mluvčí prezidenta republiky. „ Osobní účast pana prezidenta nepředpokládám, vzhledem k pracovním povinnostem,“ dodal mluvčí Ovčáček.

Co číst dál?

Hokejový poker o budoucnost mládeže

Záchranný plán pro havlíčkobrodský hokej? Zatím jen pro mládež

Továrna TATRA léčí nemocné sypače po desítkách. Papírově.

Náměstek Kalina:útoky byly prostřednictvím úřadů a médií, jsem proti odvetě na dětech

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna