Záchranný plán pro havlíčkobrodský hokej? Zatím jen pro mládež

MIROSLAV MAREŠ

Krizová situace v havlíčkobrodském hokeji směřuje k řešení záchrany mládežnického hokeje. O A-týmu dospělých by se mělo jednat později.

Na konci prosince byl z dozorčí rady odvolán  Jiří Kopic (ODS). Náhradník za Kopice ale nebyl městem navržen. Město nemá v dozorčí radě svého zástupce.
„Atmosféru na valné hromadě hodnotím jako odpovídající situaci. Valná hromada se neodlišovala od jiných valných hromad. Projednala všechny body, které měla na programu jednání. Odvolala zástupce města tak, jak již bylo avizováno v pozvánce na valnou hromadu. Otázku sponzorování ze strany pivovaru nechám na vyjádření zástupce pivovaru,“ uvedl starosta Jan Tecl (ODS).

Začátkem ledna se na havlíčkobrodské radnici rozběhnou jednání o budoucnosti HC Rebel (dospělý hokej) a Bruslařského klubu (mládežnický hokej). S oběma subjekty chce vedení radnice jednat o budoucnosti havlíčkobrodského hokeje. Na jednáních politiků s hokejovými funkcionáři může vzniknout i záchranný plán pro budoucnost havlíčkobrodského hokeje.

„Vnímám a vidím aktivity politiků k záchraně hokeje v Havlíčkově Brodě, zatim ale jen toho  mládežnickeho, zachránit ten dospělý se chce jen malokomu z nich,“

prohlásil zástupce Bruslařského klubu David Kozlík.

Bez podpory města by  ale dospělý hokej nemohl existovat v  žádném městě v celé Evropě.  Jak kdysi prohlásil jeden sportovní komentátor hokej v Havlíčkově Brode to je pojem…snad to tak bude platit i nadále“, dodal Kozlík.

Opozice
Záchranný plán nechá opozice na představitelích koalice. Komunisté v minulosti se havlíčkobrodského hokeje dost zastávali. Vlastní záchranný plán ale opozice nechystá.„Budeme se jenom vyjadřovat k tomu, co koalice vymyslí. Na radnici jsou dost chytří,“ uvedl opoziční
zastupitel Milan Plodík.

Opozice(alespoň KSČM) měla představu a dokonce se na ekonomické stabilizaci a rozvoji havlíčkobrodského hokeje a postupu z II. do I.ligy do roku 2006 podílela v podobě místopředsedy představenstva pro ekonomiku v a.s.HC Rebel .

„Od voleb v r. 2006 převzala všechny funkce v samosprávě, ale i v obchodních společnostech pravicová koalice v čele s ODS a za 3 roky jejího vedení a.s. HC Rebel přivedla k milionovým ztrátám v hospodaření.Protože při jejich diletantském způsobu řízení hokeje se hokej propadal dále,tak v roce 2010 pravicová koalice přes odpor opozice prodala svých 80 procent v a.s. HC  za 3 180,-Kč.Co se týká nyní již  4 roky soukromé a.s., musíte se i ptát jejího majitele (to se měnilo,nyní jsou to prý pánové Vopelka a Caska). Doufám,že alespoň s naší pomocí zachráníme činnost naší hokejové mládeže přes o.s. BK ,které na svou činnost  pro rok 2015 dostalo od ZM 4 mil.Kč,ale za předpokladu,že mu účetnictví nebude dělat a.s. HC, jak tomu bylo dosud. Oddělené účetnictví je ale podmínkou smluvní,tak věřím že při novém personálním obsazení o.s.BK, se to podaří.
Když pravice vede od r.2006 v Havlíčkově Brodě radnici(i když se už muselo spojit 6 volebních subjektů,aby se to povedlo) a dovedla hokej tam,kde dnes je, nemůžete se ptát opozice, co by s tím dělala ona,“ uvedl havlíčkobrodský zastupitel Zdeněk Dobrý (KSČM)

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna