Dukla Jihlava bude hrát domácí zápasy v Jindřichově Hradci

Hokejisté A týmu HC Dukly Jihlava budou část svých domácích zápasů hrát na zimním stadionu Jana Marka. Jen do konce letošního roku by Dukla na místním zimním stadionu měla odehrát šest zápasů.  Do Jindřichova Hradce se tak po letech opět vrátí prvoligový hokej.

„Pokud vím, tak smlouva bude podepsána s Jindřichovým Hradcem i s Pelhřimovem,“ uvedl náměstek jihlavské primátorky Petr Ryška (ODS).

Bývalý Horácký zimní stadion v Jihlavě totiž čeká demolice a hokejisté tak hledali zázemí pro domácí utkání, než bude v roce 2024 dostavěn stadion nový. Klub doufá, že ho místní diváci přijmou a vytvoří na zápasech domácí atmosféru.

HC Dukla Jihlava - podpis smlouvy

Smlouvu o spolupráci v pátek 17. června podepsal jednatel HC Dukly Jihlava Bedřich Ščerban a jednatelé Služeb města Jindřichův Hradec, které stadion provozují, Jan Mlčák a Ivo Ježek.

„Je to dobrá zpráva, Jindřichův Hradec si zaslouží, aby se tady hrál dobrý hokej. Určitě budeme rádi, když na hokej bude chodit hodně diváků, je třeba vytvořit domácí prostředí, aby se hokejistům dařilo,“ řekl starosta Jindřichova Hradce Jan Mlčák. „Máme nasmlouvané dva stadiony, kromě toho jindřichohradeckého ještě v Pelhřimově, protože nechceme svým působením příliš omezit fungování místních týmů,“ vysvětlil jednatel HC Dukla Jihlava Bedřich Ščerban. 

Termíny jednotlivých zápasů budou upřesněny. Vstupenky budou za jednotnou cenu 150 Kč a klub uvažuje i o zavedení permanentek na místní zápasy. Za jeden zápas Dukla Jihlava zaplatí podle schváleného ceníku zhruba 20 000 Kč. Prozatím je smlouva podepsána do konce této hokejové sezóny. „Pro Služby města je ctí, že si Dukla Jihlava vybrala náš stadion, určitě ho to velice zatraktivní. Stadion splňuje podmínky pro první ligu, jen bude po dohodě s Duklou doplněna led obrazovka a kamerový systém na dohled nad hledištěm,“ uvedl jednatel Služeb města Jindřichův Hradec Ivo Ježek. 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů