Krajský úřad hledá romského koordinátora Vysočiny

Kraj Vysočina vypsal výběrové řízení na pozici koordinátora pro romské záležitosti. Výhodou uchazeče jsou zkušenosti s realizací projektů v oblasti sociálního začleňování příslušníků romských komunit. Romský koordinátor bude na Vysočině pracovat na plný pracovní úvazek.

fb

Hlavní je osobnost

Jaké lidské vlastnosti by měl mít úředník v pozici krajského koordinátora? “ Jaj, těžká otázka. Napadá mě řada dovedností a kompetencí, ale lidských vlastností? Snad by měl být především dostatečně inteligentní, empatický, racionálně zaměřený, humanisticky orientovaný, prosociální. Ostatní je asi otázka vzdělání a zkušeností,“ myslí si předseda sociální komise Krajského zastupitelstva Vítězslav Schrek (ODS).

Pro lidi z neziskového sektoru bude krajský koordinátor partnerem pro sociální práci ve vyloučených lokalitách.

„Není až tak důležité, jestli to bude Rom nebo ne. Důležitá je osobnost, aby byl známý v romské komunitě a měl k ní vztah a byl přirozenou autoritou, “ myslí si vedoucí programu Sovy pro sociálně vyloučené lokality Marie Sedláková.

„Měl by vědět, kde jsou sociálně vyloučené lokality. To jsou ohniska možných problémů v budoucnosti.  Také musí znát problematiku finanční gramotnosti života a vzdělávání Romů. Musí znát i problematiku čerpání z evropských fondů. Také musí být nestranný při posuzování a hodnocení činnosti občanských sdružení a neziskovek při práci s Romy, nesmí nikoho preferovat, “ myslí si sociální pracovník Patrik Priesol.

Největším úkolem romského korodinátora bude podle Priesola  napomoci vstupu Agentury pro sociální začleňování do vyloučených lokalit v Kraji Vysočina.

„Romský koordinátor musí mít respekt u Romů, neziskového sektoru i u úředníků Krajského úřadu. Bude muset nadchnout všechny pro společné řešení,“ dodal Priesol.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů