DOKUMENT: reakce na prohlášení náměstka Kaliny k situace u mládeže DUKLY

Poznámka OBČASNÍKu: Dokument je reakcí na prohlášení náměstka primátora Jaromíra Kaliny k situaci v mládežnickém hokeji: KalinakHC . Dostali ho emailem zastupitelé města Jihlavy dne 17.2.2015 .

Vážení zastupitelé města Jihlavy,

dovolím si reagovat na – Vyjádření náměstka primátora města Jihlavy a člena dozorčí rady HC Dukla Jihlava Ing. Jaromíra Kaliny k aktuální situaci ve vztazích mezi vedením HC Dukla Jihlava a klubem HC Dukla Jihlava – Mládež

Pan náměstek Kalina v titulku vyjádření avizuje vyjasnění vztahů mezi vedením HC Dukla Jihlava (s.r.o.) a klubem (spolkem) DUKLA Jihlava – mládež k aktuální situaci. Očekával jsem tedy, že se od fundované osoby zastupující občany na radnici dozvím, jakým způsobem vlastně tyto organizace kooperují, jak je nastavena jejich podpora od města, případně jakými mechanizmy jsou řízeny a kontrolovány. Nic takového jsem se nedočetl.

Pan náměstek zde zatím obhajuje postup represe vůči panu Ing. Tomáši Kotrbovi. Ačkoliv je panIng. Jaromír Kalina členem rady města a člen dozorčí rady HC Dukla Jihlava s.r.o., mám pocit, že o situaci nemá přehled.

Ve vyjádření se uvádí:

postup vůči Tomáši Kotrbovi, který byl vyloučen z HC DUKLA Jihlava – mládež

◦ Pan náměstek a dozorčí rada HC Dukla Jihlava – s.r.o. patrně ani netuší, že schválili  zrušení registrace a vyloučení z DUKLA Jihlava – mládež desetiletému klukovi Maxi Kotrbovi.

◦ Možná došlo k informačnímu šumu a zatímco rada města podepsala zrušení registrace panu Ing. Tomáši Kotrbovi, vedení DUKLA Jihlava – mládež pohotově vyhodilo z hokeje mladého hokejistu Maxe Kotrbu.

◦ Pokud jde pouze o překlep, potom se ptám stejně jako Max v reportáži TV Nova „Proč mě vyhánějí z hokeje, když jsem nic neprovedl“, potom se přidám k žalobě proti městu.na ochranu práva tohoto dítěte. Přenesení právní zodpovědnosti je trestné.

 

T. Kotrba je intenzivním kritikem postupů HC Dukla resp. HC Dukla Jihlava – Mládež…..podání podnětu k prošetření

◦ Vážení zastupitelé, píše se rok 2015 a žijeme v právním státě Česká republika.

◦ Kritizovat a žádat informace o fungování spolku, kterého jsem členem, je v souladu se prošetření využití dotací EU

◦ Investorem této stavby je město, tudíž se prošetřuje na magistrátu nikoliv v HC Dukla Jihlava s.r.o.

• kritika přestupových tabulek ČSLH pro mladé hokejisty

◦ Tato kritika směřuje do spolku ČSLH, tyto pravidla nenastavuje HC Dukla Jihlava s.r.o.

◦ O vystoupení syna z registrace a jeho vyloučení z týmu pan Kotrba (pokud vím) nežádal, toto byla čistá msta na rodině pana Kotrby.

◦ I já bojuji proti odstupnému za mladé hokejisty a jsem pro zrušení přestupových tabulek ČSLH. Platba odstupného za děti je neodůvodnitelná a nemorální.

Práva mladých hokejistů má HC Dukla s.r.o. vedeny v základním jmění společnosti.

◦ Rodiče mnohdy ani neví, kdo vlastí registraci jejich dětí.

pan náměstek Kalina je proti tomu, aby děti byly oběťmi sporů svých rodičů s klubem

◦ „Pane náměstku, tak tohle Vám nevěřím.“ Pokud jste proti těmto praktikám, proč jste zrušení registrace schválil.

◦ Ve smlouvě uzavřené mezi DUKLA Jihlava – mládež a HC Dukla Jihlava s.r.o., si HC Dukla Jihlava s.r.o. vymezuje právo souhlasu při nakládání s právy ml. hokejistů.

◦ Na žádosti, o zrušení registrace, je kulaté razítko HC Dukla Jihlava s.r.o..

◦ Prohlášení tiskového mluvčího, že se do věci město nebude vměšovat, prostě plave.

Jsem pro, pokud o to bude stát, aby se Tomáš (Max) Kotrba vrátil zpět do HC Dukla Jihlava.

◦ Promiňte, nerozumím.

Pokud někteří rodiče chtějí trávení volného času svých dětí za každou cenu přetavit do roviny velkých kariér a velkých peněz, tak je v tom něco špatně.

◦ Znám pana Kotrbu a znám i jeho syna. Pan Kotrba je někdy impulzivní, ale vždy zrušení registrace schválil.

Dukla Jihlava s.r.o. vymezuje právo souhlasu při nakládání s právy ml. hokejistů. argumentuje fakty a má reálné cíle.

Závěrem si Vás dovolím informovat o situaci, která mě osobně velice pobouřila a o kterou se v nejbližší době podělím s médii.

V letošním roce, jsem chtěl opět podpořit konání hokejového turnaje „O pohár prezidenta ČR“. Byl jsem u zrodu této myšlenky. Díky dobrým vztahům s panem prezidentem, jsme pro tento turnaj dohodli záštitu a zajistili potřebné zázemí a finance. Zúčastněné týmy mladých hokejistů, měli na předešlé dva ročníky slova chvály a uznání. Když však v místních novinách vyšel článek s titulkem “Prezidentský pohár se topil v alkoholu“, velice mě to rozzlobilo. Novinář (který tam vůbec nebyl) dehonestoval skvělou práci pořadatelů, na základě dodané faktury, kterou získal od vedení DUKLA Jihlava – mládež. Na dokladu opravdu byly položky, které tam nepatřili. Faktura nebyla výborem DUKLA Jihlava – mládež ani schválena, ani zaúčtována. Nesoulad v uvedené faktuře bychom okamžitě napravili, stačilo kontaktovat pořadatele. Tento útok vedení DUKLA Jihlava – mládež, dle mého názoru, odstartoval některé další neshody.

Třetí ročník jsme opět plánovali uspořádat začátkem dubna v Jihlavě na „Zimáčku“. Bohužel proturnaj prý v Jihlavě není místo. Na žádost o led žádná odpověď. Zajištěné náhradní prostory, tedy zimní stadion v Pelhřimově, nám taktéž byly zakázány. Proč a na čí pokyn, nám bylo sděleno pouze neoficiálně. Zajištěné ubytování, stravování i záštitu pana prezidenta, jako i celý třetí ročník turnaje jsme nuceni zrušit.

Vážení zastupitelé města Jihlavy, začněte se chovat jako zastupitelé.

Když už nic, tak alespoň zvedněte svůj hlas proti bezpráví na dítěti.

Pokud budete mlčet a věřit demagogii pana Ing. Jaromíra Kaliny, který vydává podivná vyjádření jako tiskovou zprávu Magistrátu města Jihlavy, potom nehájíte občany svého města.

S pozdravy

František Hanus

(připojeno emailové spojení)

Co číst dál?

Náměstek Kalina:útoky byly prostřednictvím úřadů a médií, jsem proti odvetě na dětech

Stavební úřad řeší odvolání u „rezidence Vrchlického“

Střety o cyklostezku: Majitel lesa je v exekuci

Vodárenství mikroregionu Loucko: Právníci? Zvažujeme to

Neformální setkání koalice a opozice: na židli primátora seděl Kolář

r/

 

Jedna odpověď
  1. Petr Česnek

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna