Vodárenství mikroregionu Loucko: Právníci? Zvažujeme to

MIROSLAV MAREŠ

Pětice obcí mikroregionu Luka nad Jihlavou rokovala o dalším postupu po odchodu ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Schůzka s Jihlavou

O dalším postupu chtějí obce, které letos odešly ze SVAK Jihlavsko, jednat i se Statutárním městem Jihlavou. Plánuje se schůzka s vedením Jihlavy na které zřejmě dojde ke koordinaci společného postupu. „Jihlava a její představitelé byli ještě před nedávnem z některých míst označováni jako překážky ve vypořádání majetku ve SVAKu. Starostové a zastupitelé sousedních obcí, které chtějí z dobrovolného svazku odejít a o svoje vodovody a kanalizace se raději chtějí starat samy, nyní zažívají podobnou zkušenost s neochotou svazku vrátit majetek. Uvidíme, kdo bude za příčinu nemožnosti vydat obcím jejich majetek označen tentokrát,“ uvedl mluvčí Jihlavy Radek Tulis.

Další společný postup je předjednán s náměstkem primátora Vratislavem Výborným. Schůzka by mohla být do čtrnácti dnů. „Chystáme žaloby,“ sdělil starosta Luk nad Jihlavou Viktor  Wölfl.

Kozlov: Šianský sólo? Asi ne

Stále aktuálnější se jeví i potřeba právního zastoupení. V minulosti na valné hromadě Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko zastupoval zájmy Kozlova brněnský právník Miroslav Šianský. Stalo se tak po odhlasování odchodu Kozlova ze SVAKu. „Šianský? Asi ne,“ řekla stručně starostka Kozlova Milada Jiráčková.

Sjednotí se postup právníků?

Schůzka mikroregionu Loucko s Jihlavou může vést i k dohodě o společném postupu právních kanceláří. Zatím pouze Luka nad Jihlavou si mohou finančně dovolit platit vlastního obchodního právníka, který se pokouší zmapovat situaci. Kozlov angažoval právníka Šianského pouze pro aktivity na loňské valné hromadě SVAKu.

„Jednání o vydání majetku Jihlavy ze SVAKu vede pan primátor Rudolf Chloupek, který je momentálně v pracovní neschopnosti. Další kroky budou konzultovány po jeho návratu,“ dodal mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna