Fabeš (SVAK) žádal Jihlavu o výměnu vodárenského vyjednavače Kaliny (KDU-ČSL)

Předseda předsednictva Svazu vodovodů a kanalizací (SVAK) Jihlavsko Roman Fabeš (starosta města Telč) žádal o výměnu vodárenského vyjednavače Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL). Patrně šlo o taktiku Svazku dosáhnout výměny Kaliny za přijatelnější osobu z vedení města, která by více naslouchala požadavkům vodárenského svazku.

KalinaJihlava tuto snahu odmítla a naopak vzkázala SVAKu, že „nepovažuje za obvyklé ani korektní, aby SVAK Jihlavsko jako strana sporu hodnotil, zda je náměstek Kalina schopen město Jihlavu plnohodnotně reprezentovat“.

Vedení vodárenského svazku patrně ponese osobní odpovědnost za škodu, kterou SVAK způsobil členským obcí promlčením částky ve výši přes třiadevadesát milionů korun i náklady na exekuci ve výši přes pět milionů korun.

Vedení vodárenského svazku také podle informací Občasníku učinilo Jihlavě nabídku, že „žádná ze stran nebude druhé straně hradit sporné peněžní nároky, ani vracet plnění již přijatá. Sporné peněžní nároky zaniknou.“

Vedení města Jihlavy odmítlo odpovědnost za sto třiceti milionovou škodu, která podle Jihlavy vznikla jednáním předsednictva SVAKu členským obcím. Tuto škodu odmítá město Jihlava hradit z městské kasy.

Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko svolal „válečnou poradu“ na které se budou členské obce radit o dalším postupu (více zde). Soudní rozsudky hovoří o vztazích mezi Svakem a bývalými členskými obcemi jako o vztahu podobném nevolnictví (více zde). SVAK Jihlavsko se snaží nahradit svobodnou vůli městyse Luka nad Jihlavou soudním rozhodnutím (více zde).

Starosta Telče Roman Fabeš nechtěl komentovat situaci ve Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů