Deset nejlepších tipů pro začátečníky na zahrádce

Nikdy předtím zahradničili? Žádný problém. Proměňte své sny o pěstování ve skutečnost pomocí těchto 10 snadno pochopitelných tipů.

1. Umístěte to správně

Založení zahrady je stejně jako nemovitost, vše je o umístění. Umístěte svou zahradu na část svého dvora, kde ji budete pravidelně vidět (sejde z očí, sejde z mysli rozhodně platí pro zahradničení). Tak v něm budete mnohem pravděpodobněji trávit čas.

2. Následujte svit slunce

Špatný odhad slunečního světla je běžným úskalím, když se poprvé učíte zahradničit. Než si vyberete místo pro zahradu, věnujte pozornost tomu, jak sluneční světlo prochází vaším dvorem. Většina jedlých rostlin, včetně mnoha druhů zeleniny, bylinek a ovoce, potřebuje alespoň 6 hodin slunce, aby se jim dařilo.

3. Zůstaňte blízko vody

Jedním z nejlepších zahradnických tipů, které kdy dostanete, je naplánovat si novou zahradu poblíž vodního zdroje. Ujistěte se, že můžete na zahradu vést hadici, abyste k ní nemuseli tahat vodu pokaždé, když vaše rostliny dostanou žízeň. Nejlepší způsob, jak zjistit, zda rostliny potřebují zalévat, je zatlačit prstem palec dolů do půdy (to je asi jeden kloub hluboko). Pokud je sucho, je čas zalévat.

Early Spring Gardening Tips - AMA

4. Začněte hnojením

Při zakládání zahrady je jednou z hlavních rad investovat do půdy bohaté na živiny a dobře odvodněné. Dosáhněte této správné směsi přimícháním hnojiva tří centimetrů do horních šedesáti až osmdesáti centimetrů.

5. Zvažte truhlíky a květináče

Když je na zahrádce malý prostor, podívejte se na kontejnery a závěsné květináče. V květináčích můžete pěstovat mnoho rostlin, včetně zeleniny, bylinek, květin, ovocných stromů, bobulí a keřů. Při zahradničení v nádobách použijte dostatečně velký květináč.

6. Vyberte správné rostliny

Je důležité vybrat rostliny, které odpovídají vašim podmínkám pěstování. To znamená umístit rostliny milující slunce na slunné místo a poskytnout dostatek prostoru pro rostliny, které vyžadují volný prostor.  Udělejte si domácí úkol a vyberte si odrůdy, které budou dobře růst tam, kde žijete, a v prostoru, který máte. A abyste dosáhli úspěchu při pěstování zeleniny a bylinek, začněte s energickými mladými rostlinami místo pokusů o pěstování ze semínek.

7. Objevte zóny své zahrádky

Znalost vaší „zóny odolnosti“ vám může pomoci vybrat ty nejlepší rostliny na nejlepší místa. Jednoduše řečeno, zahrádky mají svá nejchladnější i nejteplejší místa, kde může rostlina růst. 

8. Naučte se mrazivá data zahrádky

Výsadba příliš brzy (nebo pozdě) v sezóně může znamenat katastrofu pro vaši zahradu. Musíte znát poslední průměrné datum jarních mrazů ve vaší oblasti, abyste náhodně nezabili rostliny předčasným vysazením. Je také dobré znát své první průměrné datum podzimních mrazů, abyste své rostliny mohli sklidit nebo přesunout dovnitř, než je poškodí pozdní zima. 

9. Přidejte trochu mulče

Kolem každé rostliny naneste vrstvu mulče, která je dvacet až třicet centimetrů vysoká. To pomůže omezit růst plevele tím, že stíní slunce, a sníží ztrátu vlhkosti odpařováním, takže budete muset zalévat méně. 

10. Rostliny pravidelně přihnojujte

Již jsme si řekli, že je důležité začít s výbornou půdou, ale tato půda funguje nejlépe ve shodě s pravidelným posilováním vysoce kvalitní výživy pro vaše rostliny. Jinými slovy, úžasná půda + špičková rostlinná potrava = super zahradní úspěch! 

Jedna rada na závěr: Zásobte se základními nástroji, které potřebujete, abyste si usnadnili pěstování. Hodně úspěchů pěstování!

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů