Venkovská turistika na Vysočině: Jaké sny se vám splní?

Venkovská turistika je ve snech zájemců lačných po odpočinku z každodenního stresu zatížená jakousi romantickou představou ekologického zemědělce, který pohostinně přivítá u svého krbu turisty a dá jim pojíst z biopotravin, nadojí čerstvé mléko a umlčí kohouta, co kokrhá každé ráno pravidelně po šesté hodině ranní.  

Romantický potenciál přitažlivosti venkovské turistiky tak často probouzí očekávání, která se turistům jen těžko splní.

Oproti spěchu života ve městě plyne život na venkově klidněji. Než si uvědomíte rozdíl životního tempa venkova oproti městu, uplyne z vaší dovolené i několik dní.

U venkovské turistiky nečekejte kvalitu služeb na úrovni několikahvězdičkového hotelu. Realitou bývá spíše rodinné prostředí, kde máte svůj pokoj uprostřed selského života.

Klid venkova je hlavní přidanou hodnotou venkovské turistiky. V okolí ubytovacích zařízení nejsou žádné silné rušivé zdroje hluku (frekventované silniční tahy, železnice, letiště, průmyslová zařízení).

Hosté jsou po příjezdu osobně přivítáni hostitelem, který jim předá informační složku s ubytovacím řádem, kontakty, zajímavostmi o životě na statku a tipy na výlety v okolí, popularizačními informacemi o zemědělském podnikání a regionálních produktech.

Prohlídka zemědělské usedlosti s výkladem majitele je možná, navíc se dozvíte o akcích a aktivitách, které se v zemědělském objektu a jeho blízkém okolí budou konat (sezónní práce, slavnosti, tradice, program pro hosty i veřejnost apod.).

Vesnice turistům povětšinou nabídne příjemné prostředí, všude zeleň, čistý, nadmírou dopravy neznečištěný vzduch. Život na vesnici běží volnějším tempem na rozdíl od každodenního shonu životního stylu ve městě. Klid venkova nejlépe objevíte dovolenou ve stylu venkovské turistiky na zemědělském statku nebo chalupě. Stačí si umět vybrat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů