(VIDEO) Fotbalový klub FC Vysočina se zapojil do předvolební kampaně hnutí ANO

Fotbalový klub FC Vysočina se zapojil do předvolební kampaně hnutí ANO. První srpnový pátek klub zorganizoval besedu s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem na které rozesílal pozvánky Krajský úřad kraje Vysočina. U sportovních funkcionářů mohl vzniknout dojem, že jde o aktivitu Krajského úřadu.

Od zapojení krajského úřadu do politických aktivit hnutí ANO se distancoval ředitel Krajského úřadu Zdeněk Kadlec.

„Souhlasím s tím, že krajskému úřadu nepřísluší jakýmkoliv způsobem se zapojovat do organizování politických aktivit, a to ani na jejich podporu, ani negativně. Úřad musí být z politického hlediska nestranným a nezávislým a jeho činnost musí být, pokud je to možné, tomuto principu podřízena. Je nepřijatelné, aby krajský úřad zprostředkovával „stranickou“ komunikaci jakéhokoliv, tedy pozičního či opozičního politického subjektu směrem k veřejnosti, laické i odborné. To platí bez ohledu na skutečnost, kterého politického subjektu se aktivita týká,“ sdělil Občasníku ředitel Krajského úřadu Zdeněk Kadlec.

Fotbalový klub FC Vysočina sní o dostavbě tribuny a zvýšení kapacity stadionu na šest tisíc diváků. Pro splnění svých snů se klub zapojil mezi podporovatele hnutí ANO uspořádáním sportovní besedy. Vedle Andreje Babiše se do předvolební kampaně zapojil i hokejový brankář Milan Hnilička.

Další část sportovní besedy s politiky hnutí ANO se konala přímo v klubových prostorách.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů