SVAK Jihlavsko chce donutit Luka nad Jihlavou k podpisu smlouvy soudní cestou

Podepište nebo to za Vás podepíše soud! Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK) se domáhá podpisu majetkové dohody s Lukama nad Jihlavou soudní cestou.

V soudní žalobě tvrdí., že splnil veškeré své právní povinnosti, poskytl Lukám nad Jihlavou potřebnou součinnost a předložil žalovanému řádně a včas návrhy příslušných smluvních dokumentů po odchodu Luk nad Jihlavou ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Luka nad Jihlavou odmítají smlouvu o majetkovém a finančním vypořádání a dohody vlastníků uzavřít. Což je podle žaloby SVAKu v rozporu se zákonem a ještě Luka nad Jihlavou vůči SVAKu uplatňují vlastní nároky.

kruh vodaSoučasná situace nevyřešených majetko-právních nároků Luk nad Jihlavou pak SVAK Jihlavsko zatěžuje, jelikož má za majetek na území městyse Luka nad Jihlavou zodpovědnost stanovenou právními předpisy a má povinnost zabezpečovat jeho provoz, zejména provoz vodárenských a kanalizačních zařízení. Také je povinen o tento majetek pečovat jako vlastník s péčí řádného hospodáře a zabezpečovat jeho další rozvoj.

Městys Luka nad Jihlavou vystoupil ze SVAKu Jihlavsko na konci roku 2014, spolu s ním odešly i další obce mikroregionu Loucko. Místní vodárenský majetek na území těchto obcí provozně souvisí ať již vzájemně (Velký Beranov a Kozlov, resp. Vysoké Studnice a Luka nad Jihlavou) nebo se společným infrastrukturním majetkem (Velký Beranov, Luka nad Jihlavou, Bítovčice).

Soudní žaloba Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko je protiútokem na průlomové rozhodnutí Krajského rozhodnutí Kraje Vysočina, který udělil Lukám nad Jihlavou licenci k provozování vodovodů (více zde). Současně SVAK Jihlavsko svolává členské obce k „válečné poradě“ (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna