Čas vypršel. Chybí shoda sousedů a Jihlavy o klíčových bodech výstavby arény

Prach a nedělní klid. Dva základní body požadavků sousedů z Tyršovy ulice u kterých chybí shoda s městem Jihlavou jako investorem multifunkční arény.

O balíku opatření jedná radní David Beke (ODS) a primátor Petr Ryška (ODS) s právním zástupcem sousedů z Tyršovy ulice.

„Klienti mají okna ložnic do Tyršovy ulice a budou žít v každodenním působením světelného smogu, hluku a prachu ze stavby. Ano, také jsem slyšel, že požadujeme nová okna. Ale tak to úplně není, chceme funkční opatření před působením těchto imisí, jaké to budou není podstatné,“ uvedl právník Homolka.

Zhruba měsíční jednání dospělo k zárodku dohody s městem Jihlavou o vztyčení ochrany proti šíření prachu, kterou ovšem považuje za nedostatečnou. Sousedům to ale nestačí a chtějí víc, než město může nabídnout.

„Dnes dostáváme od města jen neurčité sliby, že když budou při stavbě problémy s prachem bude je město řešit. Žádáme ale funkční opatření,“ dodal Homolka.

„Náš názor na situaci i balík nabídnutých opatření, včetně jejich účinnosti, je diametrálně odlišný, než mi citujete vyjádření pana Homolky. My se chceme ujistit, že s informacemi a nabízenými opatřeními se skutečně všichni stěžovatelé měli možnost seznámit, včetně souvislostí a dopadů, které jejich rozhodování může mít na další harmonogram projektu, v blízkosti fungující školy, studenty, sokol, zaměstnance, sportující děti a mládež, Duklu, podnikatele,… až potřeba po dopady na náklady stavby a mnohá další rizika. Tyto informace jim všem chce osobně pan primátor sdělit v tomto týdnu sdělit a následně je uvolníme i pro veřejnost, uvedl na dotaz Občasníku radní Beke.

Jedno je jisté. Čas pro sjednání dohody už není téměř žádný, počátkem května bude Jihlava svolávat mimořádné zastupitelstvo, které by mělo posvětit dotační smlouvu s krajem a slibuje bouřlivou debatu o dalšímu postupu.

AKTUALIZOVÁNO: Vyjádření právníka Homolky čtěte přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů