Advokát Homolka: Postoj sousedů k výstavbě hokejové arény z nich udělal „nepřátele města“

Před podpisem smlouvy s generálním dodavatelem stavby Horácké arény musí město Jihlava vyřešit připomínky sousedů k imisím během demolice a následné výstavby.

„Byť nemusíme, jednáme s městem přímo, abychom ušetřili čas oproti jejich vypořádání úřední cestou“ řekl právník Jaroslav Homolka.

Právník Homolka se stal mluvčím sousedů z Tyršovy ulice během jednání s představiteli města. Platnost demoličního výměru propadla loni v prosinci, díky zpoždění při přípravě stavby. K novému demoličnímu výměru předložili sousedé své námitky.

Městem se šíří informace o požadavku na „nová okna“ jako snaze sousedů získat ze stavby multifunkční arény i něco pro sebe.

„Chceme od města účinná opatření proti imisím, na tom nevidím nic špatného. Pokud se otočí vítr směrem k jejich ulici, budou mít klienti byty plné prachu, to je jisté. Zda a jaké opatření investor nabídne je na jeho rozhodnutí stejně tak jako na nás rozhodnutí, zda takové opatření považujeme za dostatečné, tak se tvoří dohoda,“ vysvětlil právník Homolka.

O požadavcích sousedů jednali přímo primátor Ryška a radní Beke déle než měsíc. I když obě strany připouštěly možnost budoucí shody, nakonec ke shodě nedošlo. Čas vypršel.

„V únoru magistrát města vyzval klienty, aby podali v rámci řízení své námitky, a když to udělali, jsou oni těmi, kteří blokují výstavbu arény za dvě miliardy. Sousedé jen chtějí přiměřený klid k životu a opatření k ochraně jejich zdraví. Žáci okolních škol přijdou do školy vyspaní a za pár hodin odejdou po vyučování domů kde na ně čeká klid, sousedé budou žít ve stavebním hluku neustále,“ dodal Homolka.

Na slova mluvčího sousedů reagoval krátce po zveřenějí i radní města Jihlavy David Beke (ODS).

„Je to legitimní vyjádření. Právník hájí zájmy platícího klienta. Politik musí hájit zájmy všech skupin obyvatel a hledat rozumný kompromis,“ vzkázal radní Beke (ODS).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů