Na okraji Jihlavy začne růst nové obchodní centrum

Už na podzim roku 2021 by se měla rozběhnout výstavba areálu obchodního centra/retailového parku a objektu fastfoodu na okraji krajské metropole Vysočiny

Areál obchodního centra bude realizován v Jihlavě přestavbou dožívajícího areálu skladů a administrativních objektů při křižovatce ulic Brněnská a na Kopci. Ulice Na Kopci bude v jižní části rozšířena a bude na ní vybudován kruhový objezd, na který bude záměr dopravně napojen. Nový úsek ulice Na Kopci bude ústit na přebudovanou křižovatku Brněnská / Na Kopci.

Nezbytnou součástí záměru jsou přeložky sítí a také vybudování přípojek, vybudování zpevněných ploch pro parkování osobních automobilů v počtu 244 stání, nového dopravního napojení a úpravy sousední komunikace a navazujících ploch. Realizací záměru dojde ke zvýšení funkčnosti zájmové lokality, jelikož v současné době je část stávajících objektů nevyužívaná a chátrá.

Také z hlediska estetické hodnoty lokality se jeví nové využití území s vegetačními úpravami a významným nárůstem ploch zeleně vzhledem k umístění v zastavěné části města Jihlava jako racionální alternativa stávajícího stavu.

Realizací terénního valu s vegetačními úpravami v jihozápadní části území dojde k optickému a akustickému oddělení areálu obchodního centra od obytné zástavby.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů