Vodárenské stamiliony: „Odkud máte tu analýzu?“

MIROSLAV MAREŠ

Analýza smlouvy o majetkoprávním vypořádání vyvolala pozdvižení mezi na politické scéně Jihlavy i ve vedení Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Politici intenzivně hledají způsob, kudy unikl návrh  budoucí vodárenské dohody o stovkách milionů korun. Pátrá se po konkrétním viníkovi, na kterého spadne vina za vyzrazení dohody. Návrh majetkoprávního vypořádání je určitě veřejný dokument o kterém jednají vyjednávací týmy Jihlavy a SVAK Jihlavsko složené výhradně z politiků. Zveřejnění analýzy ukázalo nesmyslnost návrhu majetkoprávního vypořádání jako celku. Jihlava by měla vrátit vše, co dosud „vysoudila“ u Krajského úřadu.

Zveřejnění analýzy návrhů SVAKu na Občasníku dodalo jednání nový impuls. Dotazy od zastupitelů Jihlavy jsou ve smyslu „fakt to tam je?“ . Analýza byla zpracována s maximální možnou přesností, zatím žádná ze stran (SVAK JIHLAVSKO / JIHLAVA) nežádala upřesnění analýzy nebo doplnění stanoviska.

Ke sdělení původu zprávy nebo vyzrazení zdroje informací není důvod. Čtenáři Občasníku musí vědět o čem přesně politici jednají. Každý měsíc, kdy se jednání nepohnou z místa stojí městskou kasu jihlavské radnice asi čtyři miliony korun na ušlém příjmu z vodárenského nájemného. A každý měsíc, kdy vedení SVAK Jihlavsko dokáže udržet současný stav znamená příjem do pokladny SVAKu. Příjem, který je „evidován na zvláštní hromádce a Jihlava o něj v žádném případě nepřijde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna