Havlíčkobrodské děti se dostaly do Základny hokejových mistrů

Brněnské spolek Základna hokejových mistrů sestavuje výběr malých hokejistů pro mezinárodní turnaj v lotyšském městě Riga. Tým bude mít název Czech select 2002 a budou v něm hrát malí hokejisté ročníku 2002.

Z Havlíčkova Brodu by se zájezdu do Rigy měla účastnit trojice malých hokejistů. Brněnská ředitelka spolku Jana Hovorková nechtěla sdělit konkrétní jména hokejistů a ani jména klubů z Vysočiny,  kde malí hokejisté tréninkem rozvíjejí svůj talent.

„Jsem přesvědčená, že bych Vám tuto informaci sdělovat neměla,“ uvedla předsedkyně Hovorková.

Ve spolku Základna hokejových mistrů působí jako trenéři Miroslav Barus a Petr Beránek, kteří jsou spojeni s havlíčkobrodským hokejem. „Ve výběru Czech select bylo deset dětí ročníku 2002 a 2003, do závěrečného výběru se dostali tři děti z Havlíčkova Brodu,“ sdělil hlavní trenér Miroslav Barus.

Na konci sezóny se tým Czech select zúčastní mezinárodního turnaje v lotyšském městě Riga. Soupeři českého týmu budou z Finska, Švédska a dalších zemí. „Výběr CSKA Moskva sestavovali z deseti tisíc dětí, výška sto sedmdesát centimetrů. Nepropadli jsme v utkání s nimi, skončilo to 4:1, „ řekl trenér Barus.

Účast na mezinárodním turnaji v Rize je z hokejového pohledu soukromá akce bez podpory hokejového svazu. Co nezajímá hokejový svaz, nezajímá často ani hokejové kluby. „Musíte zaplatit letenky, ubytování hráčů z příspěvku rodičů a sponzorů,“ řekl trenér Barus.

Cenově vyjde rodiče účast na mezinárodním turnaji asi na dvacet tisíc korun. Havlíčkobrodská radnice už obdržela žádost o finanční podporu pro trojici dětí na mezinárodním turnaji v Lotyšsku v barvách týmu Czech select.

Stanovisko havlíčkobrodské radnice zjišťujeme.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna