Necidovo uskupení vyhrotilo situaci kolem architektonické soutěže ve Velkém Meziříčí

Ve Velkém Meziříčí roste politické napětí. Uskupení To pravé Meziříčí (ODS a nezávislí kandidáti) vedení starostou Radovanem Necidem ostře zaútočilo na další politícká uskupení v městském zastupitelstvu. Dvanáct zastupitelů (většina Zastupitelstva) adresovala starostovi Necidovi výzvu, aby neuzavíral smlouvu s vítězem architektonické soutěže. Starosta Necid požadavku vyhověl, přesto Necidovo uskupení vyhrotilo politickou krizi kolem architektonické soutěže.

Server Občasník požádal o vyjádření předsedu KDU-ČSL Velké Meziříčí Pavla Peška:

Nevím nic o tom, že by se KDU-ČSL snažila zpochybnit, neřkuli zastavit opravu náměstí. A už vůbec ne s komunisty. Není to totiž fakticky možné. Členem KDU-ČSL je z našich pěti zastupitelů pouze jeden, komunisté jsou v zastupitelstvu dva a na změnu usnesení je třeba většina z celkového počtu zastupitelů, kterých má V.M. 23.

Nebylo by to možné ani v případě, že by se za tento návrh postavili i nezávislí zastupitelé z naší společné kandidátky. A co se týká domnělého politického zisku? Ten zřejmě očekává autor článku, který takto lživě informuje obyvatele města a tak nějak cudně zamlčuje, že se řešení náměstí (nebo spíše neřešení), vítěze architektonické soutěže, nezamlouvá také dalším pěti zastupitelům ze součastné vládnoucí koalice.

Od nespokojených zastupitelů bylo na včerejším jednání jasně řečeno nejen to co se jim na vítězném návrhu nelíbí ale byla vznesena celá řada faktických argumentů proč tomu tak je. I přítomný sekretář soutěže musel nakonec  uznat, že např. řešení dopravní situace, tak jak je navrženo, je neproveditelné. Nehledě na to, že v mnoha bodech nesplnil vítězný návrh ani vlastní zadání. Přesto je vládní koalicí tvrdošíjně hájen, z roviny věcné převáděn do roviny politické,  podle hesla : „kdo nejde s námi, ten jde proti nám!“

Jinak mě Facebook pravého Meziříčí docela pobavil. Chybí tam už jenom výzva k demonstraci na podporu starosty, žádost o klid na práci a dotaz v jakém žoldu rebelové pracují.;-)

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna