Tušení problémů jihlavské skupiny iráckých uprchlíků

fbIráčtí uprchlíci na Okrouhlíku nemají představy o své budoucnosti. Nebo spíše své představy mění z minuty na minutu. Status uprchlíka jim neumožňuje volný pohyb po Evropské unii, jak si dost možná představovali. Do Evropské unie vstoupili v České republice. První policista v zahraničí by je po kontrole dokladů pravděpodobně zadržel a následovalo by vypovězení do České republiky.

Silný a možná negativní vliv na jihlavskou skupinu má Salman Hassan prostřednictvím své agentury International Christian Outreach Ministry (ICOM).

Salman Hassan v předchozích fázích projektu Nadačnímu fondu pomohl získat kontakty na charitativní pracovníky a křesťanskou komunitu v Iráku, významně nám pomáhal s koordinací prací na místě, tlumočením a zajišťováním dokumentů, do čehož investoval mnoho svého času a energie.

Spory Salmana Hassana a fondu Generace 21 jsou viditelné především v březnu 2016. Hassanova organizace International Christian Outreach Ministry informuje o údajné stížnosti jihlavské skupiny uprchlíků směrem k ministerstvu vnitra: jihlavská skupina nechce být pod dohledem fondu Generace 21.

 

Tím se velmi zkomplikovala možnost přesunu jihlavských Iráčanů do městských bytů: v březnu nepřišla očekávaná žádost o pronájem městských bytů v Jihlavě. Plán pomoci uprchlíkům teď stojí na očekávání, zda tuto pomoc uprchlíci chtějí.

 

 

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů